Biuro Informacji Kredytowej jest instytucją, która zawiera informacje o naszych zobowiązaniach kredytowych oraz także o naszych zaległościach. Jeśli ktoś nie spłaca w terminie swoich zobowiązań kredytowych, na pewno taka informacja znajdzie się w BIK-u. 

Data dodania: 2012-03-23

Wyświetleń: 1257

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej jest jedną z najchętniej wykorzystywanych w Polsce baz danych dotyczących kredytobiorców i pożyczkobiorców, praktycznie każdej osoby, która ma jakiejś zobowiązania finansowe i dotyczy to zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw.

Z BIK-u korzystają banki, różnego rodzaju firmy, na przykład te, w których chcemy kupić coś na raty, wykupić abonament czy też podpisać jakąś umowę, która zakłada regularne spłacanie rachunków. Dzięki BIK-owi mogą one dokładnie wiedzieć, czy jesteśmy klientami godnymi zaufania, a jeśli już kiedyś mieliśmy problemy ze spłacaniem zadłużenia lub też na głowie mamy teraz dużo różnych zobowiązań, wtedy też możemy spotkać się z odmownymi decyzjami.

Jednak BIK wcale nie będzie przeszkadzać nam zawsze i wszędzie, jak najbardziej można zdecydować się na takie rozwiązanie jak pożyczka bez BIK. Dzięki niej uda nam się pożyczyć pieniądze bez żadnego problemu, nawet w sytuacji, w której mamy już problemy finansowe. Oczywiście, taki pomysł zawsze jest ryzykowny dla obu stron transakcji. Firma udzielająca pożyczki obkłada ją w związku z tym większymi opłatami, a klient, który się na nią decyduje, też musi pamiętać o tym, że taka pożyczka może okazać się dla niego trudniejsza do spłacenia, ponieważ będzie droższa. Gdy interesują nas takie właśnie propozycje, powinniśmy zatem dokładnie zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście będą one dla nas dobre – sprawdźmy w Internecie regulaminy ich udzielania, wszystkie tabele opłat, porównajmy ze sobą rozmaite propozycje.

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena