Analiza techniczna indeksu WIG20...
Analiza techniczna indeksu WIG20 przygotowana na dzień 30.01.2012 roku.
Wybicie z trójkąta było kontynuowana w ostatnim tygodniu. Kto trzymał się trendu i wrócił na rynek mógł być zadowolony pierwszy raz od kilku miesięcy.

Data dodania: 2012-01-31

Wyświetleń: 917

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wyjście powyżej 2200 pkt luką startu zapowiadało falę wzrostów na GPW. Minimalny zasięg wyznaczany był na 2300 pkt. i rzeczywiście tutaj dotarliśmy w tym tygodniu. Teraz powstało pytanie co dalej?

Uspokajające jest na pewno zachowanie polskiego złotego, który mocno w ostatnich dniach zaczął się umacniać. Napływ kapitału jes widoczny w obrotach na GPW oraz w sile naszego rynku. To zdecydowanie zwiększa szanse na wybicie na 2400 pkt. Jednak chęć realizacji zysku może doprowadzić do postoju w okolicach 2300 pkt. Świadczyć o tym mogą choćby dwa długie górne cienie, które powinny zapowiadać koniec mocnych wzrostów.

Przecena polskiego rynku jest jednak na tyle duża w porównaniu z innymi giełdami, że bardziej prawdopodobne wydaje się podejście jeszcze wyżej pod 2400 niż spadki do 2100 pkt. WIG20 trzyma cały czas trend wzrostowy, zatem chwilowe przeceny powinniśmy wykorzystywać do zwiększonych zakupów w perspektywie testu 2430 pkt.

Informacje zawarte w niniejszym opracowaniu nie stanowią rekomendacji w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców.Opracowanie zostało sporządzone z rzetelnością i zachowaniem staranności. Jest ono wyrazem indywidualnej oceny autora.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych.

Licencja: Creative Commons