Decyzja o wyrobieniu prawa jazdy jest niezwykle istotna i wpływa na dalsze życie. Aby ją podjąć, przyszły kierowca musi przede wszystkim zdawać sobie sprawę z tego, że jest w pełni przygotowany psychicznie i dojrzały do tego, by uczestniczyć w ruchu drogowym. Chęci idą w parze z efektywnym przyswajaniem wiedzy i łatwiejszą nauką.

Data dodania: 2012-01-25

Wyświetleń: 1848

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na co zwrócić uwagę przy wyborze auto szkoły? Przede wszystkim na jakość oferowanych usług, a także profesjonalizm. Niezwykle istotna i pomocna w ocenie będzie strona internetowa, która zazwyczaj potrafi dać nam wiele informacji odnośnie profesjonalizmu i podejścia do klienta. Jeżeli widzimy fachowo wykonaną witrynę, sporą ilość materiałów, a także rzetelnie przedstawioną ofertę – jest to jakiś prognostyk tego, że trafiliśmy w dobre miejsce. Oczywiście warto zwrócić także uwagę na opinie ludzi, przede wszystkim znajomych, którzy zdawali egzamin w danej szkole. Są oni najlepszym źródłem informacji i mamy pewność, że nie kierują się oni czarnym PR-em, trudnym do wychwycenia w komentarzach internetowych. Przy zapisywaniu się do danej auto szkoły, koniecznie należy zwrócić uwagę na umowę. Czasami zdarza się, że jakimś cudem jej nie podpiszemy, co może spowodować problemy w przyszłości. Taki niuans, ale może być dla nas kosztowny. No i nie zapominajmy o decyzji lekarza – to od niej zależy czy w ogóle zostaniemy do zdawania dopuszczeni.

Zanim zaczniemy, musimy również przeanalizować ceny i możliwości czasowe. Sprawny kursant jest w stanie zdać egzamin nawet w 1,5 miesiąca, choć to oczywiście zależy od danej szkoły jazdy. Przeznaczmy sobie na zapas więcej czasu i zapoznajmy się z terminarzem i dostępnością instruktorów, aby móc ustalić harmonogram, w którym połączymy zdawanie prawa jazdy z codziennym funkcjonowaniem. Jeśli chodzi o kwestie finansowe – szukajmy promocji, a je znajdziemy. Jeżeli takowych nie ma to w zależności od miasta, musimy przygotować się na wydatek rzędu 1200-1500 złotych.

Od nas zależy decyzja, kiedy zgłosimy się do ośrodka szkolenia kierowców. Powszechna jest opinia, aby egzamin rozpocząć wiosną lub latem, żeby uniknąć zmiennych i trudnych warunków pogodowych. Jest to oczywiście błędne rozumowanie, bowiem szkoła jazdy jest po to, aby nauczyć reagowania kierowcy w różnych sytuacjach. Jeżeli chcemy jak najwięcej się nauczyć i po zdanym już egzaminie, z prawem jazdy w ręku, nie mieć problemów z zimową jazdą, warto rozpocząć wczesną jesienią. Poznamy wtedy smak jazdy na suchej nawierzchni, przy padającym deszczu, a nawet śniegu. I nie należy obawiać się, że warunki mogą pokrzyżować nam szyki w trakcie egzaminu, bowiem zaliczając 30 godzin nauk jazdy, będziemy przygotowani na wszystko. A jeżeli nie, zawsze można wziąć dodatkowe godziny jazdy, w trakcie których zmierzyć się możemy ze śnieżycą – to dopiero ciekawe wyzwanie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena