Analiza techniczna indeksu WIG20 przygotowana na dzień 16.01.2012 roku.

Sytuacja techniczna na głównym indeksie nie uległa wielkiej zmianie po ostatnich pięciu dniach.Wszystko przez agencje ratingowa Standard & Poor's, która obniżając ratingi krajów strefy euro zaprzepaściła możliwość wybicia już w ubiegłym tygodniu.

Data dodania: 2012-01-16

Wyświetleń: 1150

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Po udanych aukcjach hiszpańskich i włoskich papierów skarbowych perspektywy dla rynków wyraźnie się poprawiły. Nastrój inwestorów poprawił się, czego skutkiem było umocnienie się euro wobec dolara. Taki stan rynków zapowiadał zatem również pozytywne sygnały dla polskiego rynku akcji, który dochodził do ważnego oporu trendu spadkowego.
Przebicie oporu powiodło się w piątek na początku sesji, jednak pogłoski o obniżkach ratingów ponownie zepchnęły indeks poniżej linii oporu.


Jednak zachowanie rynków w poniedziałek daje duże nadzieje na pozytywny finał. Nie widać panicznej wyprzedaży a indeks nadal testuje opór, a nie wsparcie tak jak mogło nam się wydawać po ogłoszeniu decyzji S&P.

Technicznie zatem WIG20 nadal pozostaje w formacji trójkąta prostokątnego. Kluczem będzie kierunek wybicia. Przełamanie poziomu 2100 pkt. będzie na pewno złym sygnałem. Jednak na chwilę obecną bardziej prawdopodobne wydaje się przełamanie oporu na 2165 pkt, zapowiadającego wzrosty co najmniej do okolic 2300 pkt.
Zatem najbliższe sesje okażą się kluczowe z perspektywy analizy technicznej.Informacje zawarte w niniejszym opracowaniu nie stanowią rekomendacji w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców.Opracowanie zostało sporządzone z rzetelnością i zachowaniem staranności. Jest ono wyrazem indywidualnej oceny autora.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych.

Licencja: Creative Commons