Szybka nauka języka angielskiego? Postaw na intensywny kurs angielskiego! Ucz się w grupie albo w stylu one-on-one. Gwarancja dobrej zabawy i szybkie postępy gwarantowane.

Data dodania: 2012-01-10

Wyświetleń: 1687

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Szybka nauka języka angielskiego? Postaw na intensywny kurs angielskiego! Czy słyszałeś o programie: "language exchange", popularnej formie nauki języka, której celem jest wymiana studencka w celu nauki języka? Jeśli tak, wiesz, że istnieją dwa rodzaje zajęć: one-on-one i w grupie. I choć oba te programy oferują wiele korzyści dla uczących się języka, powstało wiele dyskusji na temat programu, który model jest bardziej efektywny. Aby wyjaśnić ten problem, zajmiemy się bliżej z każdym z tych stylów i wyjaśnimy różnice i podobieństwa każdego z nich, i pozwolimy Ci samodzielnie zdecydować, który z tych programów jest bardziej korzystny dla Ciebie.

Co to jest Language Exchange?


Wymiana językowa to unikatowa i niezwykle skuteczna forma nauki nowego języka, w którym dwie lub więcej osób są sparowane/zgrupowane razem, fizycznie w tym samym pomieszczeniu albo drogą elektroniczną poprzez e-mail, wideo rozmowy itp., aby uczyć się nawzajem języka. Kurs może być prowadzony zarówno w formie: one-on-one lub w grupie, z aktywnościami mającymi na celu nauczenie się drugiego języka. Ta forma intensywnego kursu angielskiego wydaje się być bardziej przyjemna i wyniki widać już po krótkim czasie.

 
W ostatnich latach model wymiany językowej jest chwalony za korzyści, jakie oferuje. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnego modelu nauki języków obcych, bezpośredniego nauczania języka, bo zamiast jednej osoby, ten program wymaga bezpośredniego, nawet wewnętrznego uczestnictwa obu stron, z dużą ilością aktywności językowych, dyskusji w formie one-on-one. To nie tylko pomaga nauczyć się słów i gramatycznych ekwiwalentów w innym języku, ale także różnych idiomów i wymowy w danym języku, które są istotne, aby osiągnąć płynność.

One-on-One Language Exchange

One-on-one language exchange to styl kursu, podczas którego dwóch uczniów uczestniczy razem w różnych aktywnościach i dialogach w celu uczenia się nawzajem języka. Innymi słowy, student, powiedzmy z Meksyku będzie sparowany z francuskim studentem, każdy pragnie nauczyć się nowego języka. Tego typu wymiana one-on-one i aktywności, które są częścią ogólnego planu lekcji zaprojektowanego przez koordynatora wymiany językowej, może obejmować nawet kilka miesięcy lub kilka lat, i  nie jest niczym niezwykłym, że dwóch uczących się zostaje bardzo bliskimi przyjaciółmi.


Jedną z korzyści modelu wymiany językowej "one-on-one" jest to, że program znacznie bardziej sprzyja komunikacji elektronicznej i pozwala dwojgu uczniom z dwóch przeciwnych krańców świata na regularne spotkania za pośrednictwem poczty elektronicznej, komunikatorów i video chat. Dzięki temu możesz przykładowo odbyć intensywny kurs angielskiego i zobaczyć swoje postępy w bardzo krótkim czasie.

Oczywistą wadą programu one-on-one jest to, że jest ograniczony tylko do dwóch nauczycieli / uczniów. Prowadzi to do ograniczenia ilości działań, które mogą być wykonywane.

Group Language Exchange


Zaletą kursu grupowego: language exchange jest to, że daje uczestnikom okazję uczenia się od kilku osób na raz. Na przykład, w grupie uczniów, podczas wykonywania dialogu słychać różnych ludzi mówiącym językiem na jeden konkretny temat, zarówno głosy męskie i żeńskie, przy czym większa grupa zwykle przekłada się na więcej dyskusji i dłuższe dialogi. To ciągłe powtarzanie i dłuższe sesje mogą prowadzić do zwiększenia zrozumienia.

Oczywiście, zajęcia grupowe nie sprzyjają komunikacji elektronicznej, ponieważ  koordynowanie aktywności wielu osób jest znacznie trudniejsze. I choć ta metoda pracy w grupy może prowadzić do nawiązania przyjaźni, to wydaje się być znacznie mniej korzystna niż forma one-on-one, ponieważ ludzie bywają bardziej wstydliwi w grupie.

Bez względu na to, czy zdecydujesz się na formę one-on-one z możliwością komunikacji elektronicznej, czy zajęcia w grupie z większą ilością nauczycieli / uczniów i dyskusji, jedno jest pewne, language exchange stanowi doskonałą metodę dla osiągnięcia całkowitej znajomości i płynności w innym języku, a także jest dużo bardziej korzystne w stosunku do często polecanych, ale nieskutecznych, metod tradycyjnych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena