Szybkie randki. Znacie ideę? To nic innego jak tak zwany "amerykański" speed dating. Cały pomysł polega na tym, aby poznać dosyć dużą ilość osób w krótkim czasie, a następnie zdecydować, czy... chcemy jeszcze utrzymywać z nimi znajomość. 


Data dodania: 2011-12-22

Wyświetleń: 1632

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena
Pobierz artykul

Licencja: Creative Commons

Kto może wziąć udział w szybkiej randce? Praktycznie... każdy, kto lubi poznawać nowych ludzi.

Zasady takiej zabawy są bardzo proste. A konkretnie: minimum 10 Pań oraz 10 Panów spotyka się w jednym z lokali i każdy ma na rozmowę ze sobą od 3 do 7 minut. Co wtedy, jeśli ten czas nie wystarczy, a druga osoba wyda nam się na tyle interesująca, aby kontynuować z nią jeszcze znajomość? Wówczas sytuacja jest jasna - w specjalnym formularzu przy numerze osoby, z którą rozmawialiśmy, wystarczy zaznaczyć, że chcemy się z nią jeszcze raz umówić. Jeżeli ten nasz rozmówca/rozmówczyni uczyni to samo, tzn. postawi "ptaszek" przy naszym numerze, na drugi dzień po imprezie dostaniemy do siebie numery. A wtedy cóż -  będziemy mogli kontaktować się już ze sobą indywidualnie.

Osobiście uczestniczyłam w sesji szybkiej randki w Poznaniu i uważam, że jest to całkiem ciekawe doświadczenie. Speed dating nie jest być może jeszcze ideą w Polsce zbyt popularną, to fakt. Wiele osób, którym powiedziałam o moim fakcie uczestnictwa w szybkiej randce, w ogóle nie wiedziały bowiem z czym tę ideę sobie skojarzyć. Z drugiej strony - szybka randka (Poznań to choćby jedno z polskich miast, w których pomysł ten się rozprzestrzenia) może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają już dosyć... spotykania się przez Internet.

Dlaczego? Przede wszystkim z tego względu, że szybkie randki to alternatywa dla wszelkiego typu portali randkowych. Zamiast umówić się z jedną osobą, tracić czas na pisanie wielu wiadomości, poznajesz takich osób... minimum dziesięć. Cóż... niektórzy powiedzieliby, że projekt "szybkiej randki" to nic innego jak... supermarket, w ktorym wybierasz sobie dokładnie to, co Ci pasuje. Jeżeli miałabym na ten temat się wypowiedzieć, uważam, ze cóż, nie jest tak do końca! 

Szybka randka jest być może i miejscem, gdzie naprawdę musimy dokonywać jakiś wyborów... niemniej to, w jaki sposób będziemy traktować innych uczestników spotkania, zależy tak naprawdę tylko wyłącznie od nas samych. W każdym razie, jak na polskie standardy, uważam, że każdy, kto jest singlem i z jakiś przyczyn nie znalazł jeszcze swojej drugiej połówki, powinien spróbować takiej formy poznawania ludzi, jak szybka randka.

Licencja: Creative Commons