Współpraca instytucji charytatywnych z serwisami oferującymi dochód ze sprzedaży ich produktów jest przedsięwzięciem dość nowatorskim, ale dającym duże możliwości „dofinansowania” swoich placówek światłymi i przedsiębiorczym kierownikom/zarządcom tychże.
Na polskim rynku internetowym działa kilka dużych, godnych polecenia firm poszukujących współpracowników w postaci podmiotów, instytucji i placówek spieszącym z pomocą potrzebującym.
Ta forma współpracy polega na „przedsprzedaży” produktów lub usług wybranej firmy związanych z profilem działalności danej organizacji. Wiele instytucji posiada strony internetowe. Daje to nieograniczone możliwości uzyskania dodatkowych dochodów przez wykorzystanie ich do promocji produktów lub usług firm, z którymi podjęto współpracę.
Każdy, kto zajmuje kierownicze stanowisko w instytucji filantropijnej, charytatywnej, która boryka się z problemami finansowymi, warto, by zwrócił uwagę na możliwość uzyskania finansowania swojej jednostki przez udział w programach partnerskich wybranych serwisów internetowych.
Do owocnego wykorzystania dodatkowego finansowania działalności instytucji można zaangażować swoich podopiecznych, ich talenty oraz potencjał wiedzy, jakim dysponują. Nie ma bowiem lepszego sposobu zarabiania pieniędzy, niż zarabianie na czymś, co jest czyimś talentem, hobby, pasją.
Zaangażowanie swoich podopiecznych aktywne włączenie się do wspólnej pracy na rzecz ich placówki może skutkować w przyszłości rozwojem ich chęci do działania, pomagania innym ludziom i twórczego rozwijania się. Każdy z podopiecznych może włączyć się w pozyskiwanie dodatkowych środków na rzecz placówki/instytucji.
Najlepszym rozwiązaniem jest zachęcenie podopiecznych do założenia tematycznego bloga. Na blogu tym, jego autor/autorzy mogliby aktywnie się udzielać, każdy według swoich talentów. Blog taki, jeśli wkomponuje się w założenia programu partnerskiego będzie generował dodatkowy dochód jego autorowi.
Możliwości, jakie daje współpraca z serwisami umożliwiającymi zarabianie poprzez sieć Internet, a więc „współfinansowania” administratorów witryn są ograniczone tylko wyobraźnią i umiejętnościami tych ostatnich.
Podjęcie współpracy placówki charytatywnej, wychowawczej lub innej jednostki „społecznie pożytecznej” z serwisami partnerskimi może przynieść jej realne pieniądze, tak potrzebne na utrzymanie i prawidłowe funkcjonowanie.