Wydaje Ci się, że nie da się odmłodzić bez skalpela, wydania tysięcy złotych na inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej i bardzo drogich kremów? Nic bardziej mylnego. Są sposoby, aby wyglądać młodziej bez ingerencji chirurga czy wydawania tysięcy złotych.

Data dodania: 2011-12-05

Wyświetleń: 2008

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na młody wygląd składa się nie tylko brak zmarszczek i obwisłości, ale również szereg elementów, o które możesz zadbać sama i to bez popadania w finansową ruinę.

Mało kto zdaje sobie sprawę, jak bardzo fryzura może zmienić wizerunek człowieka. Odpowiednio dobrana do typu urody, kondycji włosów i stylu życia potrafi zdziałać cuda. Sztywne fryzury, wykonane przy użyciu olbrzymiej ilości kosmetyków bardzo postarzają. Tak zwany „hełm” każdemu doda lat. Gdy dodamy do tego jeszcze siwy kolor, lub co gorsza kolor z palety bardzo nienaturalnych jak bordo, platyna czy czerwony rudy, możemy mieć pewność, że zamiast się odmłodzić, dodamy sobie jakieś 10 lat. Fryzura, która odejmie nam lat przede wszystkim stawia na naturalność. Nie znaczy to jednak, że nic nie robimy z włosami. Owszem, farbujemy, ale na jak najbardziej naturalny kolor, czyli taki, który występuje w naturze. Używamy tylko niezbędną ilość produktów do układania włosów, w tym minimum lakieru do włosów, aby swobodnie się poruszały. Unikamy tapiru i tradycyjnej trwałej – są zabronione, ponieważ wyjątkowo postarzają. Stawiamy na naturalnie opadające włosy lub swobodne upięcia, niezbyt dopracowane. Do tego niezobowiązujące srebrne kolczyki, czy modna bransoletka na ręce, którą będziemy poprawiać wymykający się kosmyk.

Makijaż to kolejny element wizerunku, którym dysponujemy. Potrafi dodać urody, ale nieumiejętne posługiwanie się nim może bardzo postarzać. Naczelna zasada jest taka, żeby nie trzymać się ślepo makijażu przez lata. Zmienia się moda i nasz wiek, więc najbardziej postarza właśnie makijaż sprzed 20 lat. Lepiej sprawdzą się też stonowane kolory, niż neonowy błękit na oku. Nie należy też przesadzać z rumieńcami – przerysowane dodadzą lat. Delikatne muśnięcie różem w zupełności wystarczy i doda nam świeżego wyglądu, a o to przecież chodzi. Do tego zawiesza z cyrkonią, ładnie odbijająca światło i młodszy wygląd gwarantowany.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena