Analiza techniczna przygotowana na dzień 14.11.2011.Po długim weekendzie na naszym rynku zapanował optymizm po piątkowych sesjach w europie i stanach. Czy luka wyznaczona na otwarciu wytrzyma?

Data dodania: 2011-11-14

Wyświetleń: 939

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W ubiegłym tygodniu indeks WIG20 znajdował się w kanale bocznym w granicach 2315-2425 pkt. Jednak w trakcie czwartkowej sesji (gdy nasz rynek tracił dużo mocniej niż rynki zachodnie – zapewne przez niepewność przed długim weekendem) indeks przebił ważne wsparcie, kończąc notowania na poziomie 2288 pkt. Przebity zatem poziom 2315 pkt i bardziej psychologiczna bariera 2300 pkt. Naturalnie to przebicie można było traktować negatywnie, gdyż był to sygnał sprzedaży. Zakres spadków nawet do szerokości konsolidacji czyli do ok. 2200 pkt.

Jednak dzisiejsze otwarcie „skasowało” sygnał czwartkowy. Otwarcie dużą luką wzrostową było co prawda ciężkie do utrzymania przez całą sesję (zazwyczaj zbyt wysokie otwarcia nie są utrzymywane) jednak powstała luka daje na chwile obecną nadzieje na ponowny atak oporu na 2425 pkt. Naturalnie ponownie negatywne byłoby zejście poniżej 2315 pkt. nie mówiąc już o domknięciu luki wzrostowej, której domknięcie byłoby mocnym sygnałem do zejścia.

Na chwilę obecną jednak bardziej prawdopodobny wydaje się scenariusz ataku na ostatnie opory. Przebicie poziomu 2425 pkt. otwierałoby drogę do 2450 pkt. Chociaż ten optymistyczny scenariusz raczej trzeba będzie poczekać do rajdu św. Mikołaja…

Informacje zawarte w niniejszym opracowaniu nie stanowią rekomendacji w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców.Opracowanie zostało sporządzone z rzetelnością i zachowaniem staranności. Jest ono wyrazem indywidualnej oceny autora.
Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych.

Licencja: Creative Commons