Zlecenia budowlane na remonty budynków to jedna z częstszych pozycji pojawiających się na portalach internetowych pośredniczących w tego typu transakcjach. W sekcji znajdują się ogłoszenia związane z kompleksowością usług lub konkretnym wskazaniem wymaganych prac –  zlecenia dotyczące naprawy dachu, elewacji i docieplenia budynku.

Data dodania: 2011-11-02

Wyświetleń: 1088

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Remonty budynków można podzielić na trzy etapy według specyfiki wykonywanych prac:

Usługi dekarskie

Na rynku znajdziemy firmy, które oferują pełen pakiet usług dekarskich wraz z blacharskimi, ciesielskimi i wyceną usług. Takie ściśle specjalizujące się w danej dziedzinie firmy doradzą nam również, jaki rodzaj pokrycia dachowego dostosować do naszego typu dachu oraz w jaki sposób go ocieplić i zaimpregnować.

Elewacja budynku

Wszystkim nam zależy, aby nasz domek prezentował się szczególnie ładnie od frontu przez wiele lat. Wiemy, że odpowiednia elewacja to nie tylko estetyka, ale również ochrona przed czynnikami atmosferycznymi. Bardzo popularnym materiałem wykończeniowym w tym przypadku jest tynk. Może być on cienkowarstwowy, kolorowy lub przeznaczony do malowania. Popularne są również tak zwane oblicówki, które instalowane są na ruszcie. Domy z drewna zaś nie wymagają wykonania elewacji – drewno impregnuje się odpowiednimi środkami.

 Przy pracach elewacyjnych budynku nie musimy starać się o pozwolenie wykonania, chyba, że budynek jest zabytkiem lub prace elewacyjne połączone są z robotami montowania docieplenia w ścianach, które przekraczają 12m. Domki jednorodzinne zazwyczaj są niższe.

Docieplenia budynków

Ekipa wykonująca docieplenia doradzi nam, który sposób będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Wybór ten zależy od kilku czynników, takich jak: technologia budowy obiektu, zalecany materiał izolacyjny, wyznaczona część domu do ocieplenia, środki finansowe, estetyka i czas wykonania. Do najpopularniejszych dociepleń należy metoda lekko mokra oraz lekko sucha.

Remonty budynków będą korelowały z pełną satysfakcją i zadowoleniem zlecającego pod warunkiem, że użyte materiały budowlane będą stosunkowo wysokiej jakości, a zatrudniona ekipa budowlana podejdzie do wykonania zadania w pełni profesjonalnie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena