Poprzegryzane kable, zniszczone meble, pobrudzona szczurzymi odchodami żywność to tylko niektóre z niebezpieczeństw jakie niesie za sobą zamieszkanie szczurów w naszym domu. Jak zatem możemy chronić się przed niepożądanymi gośćmi, by nie dopuścić do zagrożeń zdrowotnych dla nas i dla naszych najbliższych?

Data dodania: 2011-10-14

Wyświetleń: 1455

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Szczury są to wyjątkowo niehigieniczne stworzenia, których koegzystowanie w siedzibach ludzkich niesie poważne zagrożenie epidemiologiczne. Co robić, gdy gryzonie zasiedlą naszą posesję?

Trzeba jak najszybciej przeprowadzić deratyzację, gdyż szczury bardzo szybko się rozmnażają. A im będzie ich więcej, tym trudniej się ich pozbyć. Odszczurzanie możemy zlecić profesjonalnej firmie ddd lub wykonać we własnym zakresie, jest to jednak rozwiązanie czasochlonne i pracochłonne, a przy braku odpowiedniej wiedzy i doświadczenia może nie przynieść oczekiwanego rezultatu w postaci całkowitej likwidacji szczurów zamieszkujących nasz dom i posesję.   

Na rynku mamy duży wybór różnego rodzaju trutek i środków na gryzonie, pamiętajmy jednak że są to środki chemiczne, przy których wykorzystywaniu powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Trutki dostępne w sklepach są co prawda dużo słabsze niż te dostępne dla firm przeprowadzających deratyzację, jednak nie należy bagatelizować zagrożeń związanych zwłaszcza z przypadkowym zatruciem dzieci lub zwierząt domowych.

Odszczurzanie zlecone profesjonalnej firmie deratyzacyjnej jest dla nas wygodne i bezpieczne. Nie musimy martwić się, jaką kupić trutkę, gdzie ją wyłożyć i w jaki sposób zabezpieczyć. Prawdziwy „specjalista od deratyzacji” posiada odpowiednie „know how” będące gwarancją skuteczności i bezpieczeństwa podejmowanych przez niego działań. Tępienie szczurów, które już zasiedliły się w naszym domu nie jest bowiem prostą sprawą. Pamiętać należy, że gryzonie te są zwierzętami bardzo inteligentnymi i posiadają silny instynkt przetrwania, co znaczy, że nie tak łatwo je podejść. Dlatego przed podjęciem walki należy dobrze poznać wroga i przemyśleć strategię postępowania. Raz podjęte nieudolne i chaotyczne działania mogą jedynie pogorszyć sytuację. 

Licencja: Creative Commons