Jeśli już zdarzyło się, że szczury zasiedliły nasze domostwo, nie ma innego wyjścia – trzeba zrobić deratyzację. Jest to zabieg polegający albo na wyłapaniu pojedynczego gryzonia, albo gdy jest ich więcej, na wyłożeniu odpowiednich środków chemicznych

Data dodania: 2011-10-14

Wyświetleń: 869

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Deratyzacja – jak się do niej dobrze przygotować?

Najlepiej zadanie to zlecić profesjonalnej firmie, gdyż po pierwsze oni zrobią to dobrze i skutecznie, po drugie odpowiedzialność leży po ich stronie, po trzecie mają odpowiednie uprawnienia i lata doświadczeń w tępieniu szkodników, a zwłaszcza w zwalczaniu gryzoni. Szczury bowiem są bardzo inteligentnymi zwierzętami i walka z nimi nieraz jest długa i trudna. 

Jak wybrać profesjonalną firmę DDD?

Po pierwsze zwróćmy uwagę na to, jak długo firma istnieje na rynku i jakie ma doświadczenie w zwalczaniu gryzoni. Czy posiadana przez pracujących tam specjalistów wiedza jest poparta odpowiednimi certyfikatami ze szkoleń branżowych przeprowadzanych przez wyspecjalizowane instytucje. Czy posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia oraz czy wykorzystywane przez nich środki chemiczne mają wszystkie pozwolenia. Spytajmy też, jakie obiekty chronią, ponieważ zabezpieczanie przed szkodnikami obiektów typu szpitale, żłobki czy przedszkola stanowi spore wyzwanie i możemy uznać to za dobrą rekomendację. Oczywiście oprócz tego możemy również poprosić firmę o referencje z wykonanych prac.

Jak zabezpieczyć się na przyszłość?

Jeśli nasz dom lub firma są szczególnie narażone na nachodzenie szczurów i myszy, warto pomyśleć o stałym zabezpieczeniu obiektu przed gryzoniami.  Poprośmy specjalistę ds. ddd o ocenę zagrożeń oraz przedstawienie propozycji stałego nadzoru tzw. monitoringu aktywności szkodników. Firma powinna przygotować dla nas plan zwalczania szkodników i zabezpieczenia obiektu oraz opracować specjalny system ochrony przed szkodnikami, polegający na montażu odpowiednich urządzeń monitorujących aktywność gryzoni oraz systematycznie wykonywanych przeglądach tego systemu w celu uzyskania jak najlepszych efektów zabezpieczających.

Jeśli oprócz szczurów chcielibyśmy zabezpieczyć dom lub firmę przed innymi rodzajami szkodników np. uciążliwymi owadami, wówczas istnieje możliwość poszerzenia systemu monitoringu deratyzacji o monitoring dezynsekcji (czyli zabezpieczenia przed owadami). Ale te kwestie omówmy szczegółowo z naszym specjalistą ddd, który na miejscu z pewnością doradzi nam najlepsze rozwiązania.  

Licencja: Creative Commons
0 Ocena