Jak zaprojektować idealne logo? To pytanie zadaje sobie bardzo wielu grafików. Pierwszą rzeczą jaką trzeba sobie wziąść do serca jest prostota.

Data dodania: 2011-10-11

Wyświetleń: 1517

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dobre logo musi nawiązywać do braży w jakiej działa dana firma, przyciągając wzrok klientów poprzez wywoływanie pozytywnych skojarzeń. Pamiętajmy także o unikaniu niepotrzebnej ekstrawagancji, która w wielu przypadkach może przynieść wręcz odwrotny efekt. W końcu inny przekaz kieruje do klientów kancelaria prawna, a inny portal społecznościowy. Najlepsze loga to takie, które można łatwo zapamiętać, dlatego zaprojektowanie naprawdę udanego wzoru zajmuje czasem dość dużo czasu. Logotypy są w dzisiejszych czasach na porządku dziennym - widzimy je wszędzie: w reklamach telewizyjnych i internetowych, na torebkach, ubraniach, szyldach sklepów- otaczają nas zawsząd, niezależnie od tego gdzie jesteśmy.

Przejdźmy więc do szczegółów. Po pierwsze odpowiedni kształt.  Logo powinno w jakiś sposób nawiązywać do nazwy firmy. W zależności od tego do kogo kierujemy naszą  ofertę, krawędzie logo mogą być ostre, nowoczesne, lub też posiadać delikatne zaokrąglenia. Inaczej na barwy, kolory i symbole reagują kobiety, inaczej mężczyźni, jednak w wielu wypadkach trzeba będzie znaleźć złoty środek. Kształt to nie wszystko, gra kolorów jest równie ważna - musimy wiedzieć jak konkretne barwy działają ludzką psychikę. Łączmy symetrię z asymetrią dzięki czemu nasze logo będzie niepowtarzalne. Dobre logo to także dobry program graficzny, który da nam bardzo wiele możliwości łączenia, tworzenia i przemieszczania, i tutaj chcemy wam coś podpowiedzieć. Zdecydowanie odradzamy korzystanie z programów służących głównie do obróbki zdjęć, potrzebny jest program, który daje możliwości tworzenia i edycji grafiki wektorowej. Każdy, nawet najmniejszy szczegół w naszym logo musi mieć sens. Logo powinno odpowiednio przemawiać do odbiorcy. Zastanówmy się więc nad tym co umieścić w naszym logo, czego unikać- nie emanujmy zbędnymi ozdobnikami, które mogą jedynie popsuć obraz całości i sprawić, że firma nie będzie się kojarzyła profesjonlanie.  

Jeżeli nie macie doświadczenia w projektowaniu i tworzeniu profesjonalnych logotypów, to doradzamy skorzystanie z usług fachowców. Skorzystać możecie zarówno z pomocy agencji interaktywnej lub też freelancerów. Wybór należy do was, pamiętajcie jedynie, aby odpowiednio zweryfikować umiejętności wykonawcy, w końcu logo waszej firmy to symbol i wizytówka, która powinna budzić pozytywne skojarzenia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena