0 głosów

Z pewnością podobnie jak miliony ludzi marzycie o posiadaniu własnego domu. Problem tkwi jednak w tym, że koszty takiej budowy są wręcz ogromne. Co zatem zrobić, by stać się właścicielem takiej nieruchomości. Ile to wszystko kosztuje?

Img

Niestety, ale koszty są bardzo wysokie. Jeśli posiadacie zarobki na średnim poziomie to nie macie większych szans na to, by wybudować własny dom, chyba, że wykorzystacie do tego kredyt z banku. Pierwszym kosztem jaki się pojawia na drodze planowania budowy nieruchomości jest oczywiście kwestia zakupu działki. Pamiętać musimy, że działka pod miastem kosztować może nawet kilkaset tysięcy złotych, tymczasem działka kupiona na wsi może kosztować mniej niż 10 tysięcy złotych, tak więc wszystko tak naprawdę uzależnione jest od tego, na jaką lokalizację się zdecydujecie. Mieszkając na wsi można oszczędzić mnóstwo pieniędzy, ale wtedy musimy liczyć się np. z tym, że będziemy musieli dojeżdżać do pracy.

Kolejna kwestia to projekt domku. W przypadku, gdy chodzi o projekty domów parterowych, to wówczas koszt będzie niewielki. Powinien się zamknąć w sumie rzędu kilku tysięcy złotych. Tymczasem w przypadku projektu potężnych nieruchomości, te same koszty mogą wynosić o wiele więcej - nawet kilkadziesiąt tysięcy.

Kolejny poważny koszt to sama budowa domu. Poszczególne domki, które aktualnie są najczęściej wybierane to nieruchomości z kosztem od 150 do 300 tysięcy złotych. Cały czas mówimy tutaj o domkach parterowych. Domy piętrowe stanowią koszt rzędu nawet 500-700 tysięcy złotych. Na sam koniec taka nieruchomość powinna zdobyć odpowiednie wyposażenie. Owe wyposażenie bywa nawet znaczenie droższe od samej budowy domu.

Reasumując - koszty budowy domu są bardzo wysokie i tylko dysponując sumą co najmniej kilkuset tysięcy złotych, można naprawdę się za to zabierać.

Licencja: Creative Commons