Szwajcaria to zabytki dużych miast i przepiękne widoki. Zarówno latem jak i zimą można tutaj aktywnie wypocząć, czy to podczas górski wędrówek, czy szusowania na nartach lub także spacerami po Genewie czy uroczej Bazylei. Jednym z najpopularniejszych terenów tego kraju jest Gryzonia.

Data dodania: 2011-09-07

Wyświetleń: 1773

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jedną z wielu atrakcji Szwajcarii jest linia kolejowa Bernina, która liczy sobie aż 130 kilometrów. Przez wielu uważana jest za jedna z najbardziej zjawiskowych kolek świata. Zlokalizowana pomiędzy Thusis i Poschiavo prezentuje najwyższy artyzm techniczny. Widoki, które rozciągają się miedzy Chur i St.Mortiz sprawiają, że jest to jedna z najpiękniejszych tras na świecie, uważana także za wielkie arcydzieło techniczne. W czasie przejażdżki można podziwiać różne wiaduktu w tym najbardziej piękny: Landwasser.

Wiadukt Landwasser wynosi około 140 kilometrów długości. Codziennie z tej trasy korzysta około 60 pociągów. Wiadukt liczy sobie około 20 lat, natomiast od trzech lat został wpisany na listę światowego Dziedzictwa UNESCO. Oprócz kolejki na zacnej liście znajdują się także dwa inne obiekty zlokalizowane w Gryzonii. Jest to klasztor Benedyktynów i Uskok Glarus.

Te wszystkie cuda zalicza się do obszaru Gryzonia, które jest najstarszym miastem w Szwajcarii. Mimo tego trudno odnaleźć tutaj prawdziwe zabytki, gdyż ponad 500 lat tam Gryzonia stanęła cała w płomieniach i większość miasta musiała być odbudowywana. Wczasy w Gryzonii to wspaniała alternatywa. Wielu smakoszy piwa przyciąga także ten teren, gdyż jest to najwyżej położony browar na naszym kontynencie. Gryzonia ma ponad 5000 tysięcy lat, mimo ze jest terenem mniej znanym jej wiek można przyrównać do słynnego Damaszku, czy innych najstarszych cywilizacji.

Stolica kantonu Chur może poszczycić się bogatym życiem nocnym. Można odnaleźć tutaj wiele hoteli, restauracji i knajp z różnym rodzajem muzyki. Gryzonia oprócz wielu innych zalet przede wszystkim słynie ze swojej nietypowej kuchni. Regionalnym przysmakiem jest danie z wołowiny oraz ciasto miodowe. Dania te można kosztować w hotelach i restauracjach.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena