Kredyt odnawialny staje się coraz bardziej popularny wśród oferty produktowej większości banków. Jest to doskonała alternatywa dla zwykłych kredytów gotówkowych (łatwiejsza i szybsza procedura) oraz idealne rozwiązanie w przypadku, gdy potrzebujemy pilnie większej sumy pieniędzy.

Data dodania: 2011-08-10

Wyświetleń: 1640

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kredyt odnawialny jest nieodłącznie powiązany z naszym rachunkiem bankowym, dlatego też mamy pełną kontrolę nad jego wykorzystaniem oraz spłatą. Co więcej, posiadanie konta bankowego jest jednym z podstawowych warunków uzyskania kredytu. Bowiem to na podstawie historii rachunku dany bank może określić naszą zdolność kredytową oraz określić wysokość limitu na jaki będziemy mogli się zadłużyć (to akurat zależne jest od dokonywanych przez nas wpływów na konto). Co ciekawe niektóre banki udzielą kredytu odnawialnego zaraz po otwarciu rachunku w ich oddziale lub też po przeniesieniu konta z innego banku.

Sama nazwa kredytu wzięła się od jego głownej cechy i tym samym największej zalety, czyli odnawialności - mamy możliwość wielokrotnego wykorzystania przyznanych przez bank środków, gdyż za każdym razem, gdy wpłacimy określoną kwotę na rachunek, automatycznie nasze zadłużenie wobec banku zmniejsza się i równocześnie możemy ponownie wykorzystać spłaconą kwotę. Dzięki temu przez cały okres umowy możemy tak naprawdę skorzystać z dosyć wysokiej kwoty, czasem kilkakrotnie przewyższającej limit.

Również spłata kredytu odnawialnego jest bardzo opłacalna dla jego posiadacza. Nie ma tutaj mowy o stałych, miesięcznych ratach, jak w przypadku tradycyjnych pożyczek czy też kredytów bankowych. Tak naprawdę sami decydujemy kiedy i w jakiej formie dokonamy spłaty naszego zobowiązania. Ważne jest, aby zrobić to przed zakończeniem umowy, dzięki czemu bank automatycznie przedłuży nam możliwość korzystania z kredytu w koncie przez kolejnych 12 miesięcy. Samo oprocentowanie także jest niższe w porównaniu do innych produktów bankowych. Jest to spowodowane między innymi tym, że bank nalicza nam odsetki wyłącznie od wykorzystanej kwoty.

Warto jest dokładnie przeanalizować ofertę kredytu w koncie dostępną w banku, w którym posiadamy konto osobiste. Nawet jeśli teraz nie potrzebujemy dodatkowej gotówki, to taki kredyt może być dla nas bardzo dobrym zabezpieczeniem na przyszłość. Pamiętajmy, że jeśli nie skorzystamy z dostępnych na naszym rachunku pieniędzy nie zapłacimy żadnych odsetek.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena