Rolowane bramy przemysłowe stosowane są w budynkach przemysłowych czy różnego rodzaju halach magazynowych. Skutecznie uniemożliwiają osobom niepożądanym dostęp do wnętrza.

Data dodania: 2011-05-16

Wyświetleń: 2066

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Funkcjonalność i trwałość

Jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań do zamykania tak zwanych otworów budowlanych w budynkach przemysłowych czy różnego rodzaju halach magazynowych są rolowane bramy przemysłowe. Wybierane są one głównie ze względu na znakomitą funkcjonalność i stosunek użyteczności do ceny. Ich konstrukcja jest masywna i bez zastosowania automatycznego podnoszenia (zwykle niezawodne trójfazowe siłowniki elektryczne 400V AC) lub ręcznego systemu korb, podniesienie ich jest praktycznie niemożliwe bez użycia ciężkiego sprzętu.

Wykorzystywane do produkcji bram materiały są bardzo odporne na czynniki mechaniczne, czyli różnego rodzaju uderzenia, których należy się spodziewać w otoczeniu przemysłowym. Cechuje je ponadto znakomita wytrzymałość na działanie warunków atmosferycznych, w tym odbarwiającego działania promieni słońca.

Bramy rolowane nie wymagają zbyt wiele miejsca do zainstalowania, a otwierają się poprzez nawijanie pancerza na specjalną rurę nawojową.

Bezpieczeństwo

W większości przypadków rolowane bramy przemysłowe otwiera i zamyka się albo przy pomocy kontrolera zamontowanego wewnątrz budynków albo za pomocą fal radiowych wysyłanych z pilotów. Teoretycznie mogłoby to być niebezpieczne, gdyż w żadnym z tych przypadków nie ma pełnej gwarancji kontroli nad procesem opuszczania się pancerza. Rozwiązane to zostało jednak w sposób prosty i skuteczny. Pierwszym elementem zabezpieczeń jest hamulec bezpieczeństwa uniemożliwiający samoczynne rozwinięcie pancerza. Każdy ruch w świetle bramy wywołuje też jej automatyczne zatrzymanie i cofnięcie. Podobnie zachowuje się ona też w momencie natrafienia na jakąkolwiek przeszkodę. Dzięki temu jest zarazem skutecznym i bezpiecznym sposobem zamykania budynków.

Licencja: Creative Commons