Piłka nożna to niewyczerpane źródło przyjemności dla milionów fanów tego sportu na całym świecie. Wiadomo, dla samego zdrowia psychicznego warto od czasu do czasu dać ponieść się emocjom sportowym i zasiąść przed telewizorem, najlepiej w gronie równie podekscytowanych znajomych.

Data dodania: 2011-05-07

Wyświetleń: 1814

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na świecie przybywa jednak fanów piłki nożnej, którzy trenują kopanie na ekranie monitora, za pomocą specjalnych gier, zwanych symulatorami. Odbywają się nawet specjalnie turnieje fifa, podczas których można sprawdzić nabyte w ten sposób umiejętności. Granie w piłkę nożną na symulatorach ma już swoją prawie 40-letnią tradycję. Popularność gier piłkarskich łatwo wytłumaczyć, odnosząc ten fakt do powszechnego zainteresowania milionów ludzi takimi sprawami, jak transfery gwiazd piłkarskich czy przygotowania drużyn piłkarskich do mundialu. Gra w piłkę za pomocą komputera dostarcza wyjątkowych emocji i pozwala na moment wejść w świat, w którym pojawiają się znane twarze sportowców. Współczesna największa produkcja z tego zakresu, czyli fifa, w dużej mierze bazuje właśnie na oferowaniu tego typu emocji. Najnowsza odsłona symulatora nosi nazwę fifa 12. Gra jest zmieniana z dużą regularnością, na co żywiołowo reagują fani na całym świecie, komentując bez przerwy kolejne ulepszenia. Co roku producent stara się zaskoczyć czymś nowym - w zeszłym roku recenzenci chwalili między innymi bardzo realistyczny system podań pilki między piłkarzami oraz dobrze oddaną scenę wiwatowania po strzeleniu bramki. W tym roku też z pewnością można liczyć na doskonałe efekty graficzne w pokazaniu postaci zawodników. Płynność, realizm - to największe atuty współczesnego symulatora.

Firma wydająca Fifa 12 ma opinię absolutnego potentata na rynku gier tego typu, chociaż kroku dotrzymuje jej producent PES-y. Właśnie wyścig miedzy Fifa,  a PES-em mobilizuje do wprowadzania kolejnych udoskonaleń, by wprawić w  zachwyt fanów futbolu na całym świecie. Można zauważyć przy tym, że współcześni odbiorcy stali się bardzo wybredni. Zdaniem specjalistów, komputerowy futbol z pewnością zostanie jeszcze poddany wielu reformatorskim próbom.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena