Nie od dziś wiadomo, że makijaż podkreśla kobiecą urodę - oczywiście pod warunkiem, że jest odpowiednio wykonany. Błędy czasem wynikają z rutyny, czasem z niedoświadczenia lub po prostu z niewiedzy. Jakie błędy popełniamy najczęściej i jak ich unikać?

Data dodania: 2011-04-30

Wyświetleń: 3045

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

1. Kreska na oku - nie może być zbyt gruba, różnić się od tej na drugim oku, rozmazywać się. Taki makijaż najlepiej wykonywać ręką podpartą np. o parapet. Jeśli nie mamy wprawy w używaniu eyelinera w płynie, używajmy kredki lub eyelinera w pisaku. Namalowanie na powiece malutkich punkcików i ich połaczenie ułatwi korzystanie z eyelinera. Kreskę można również delikatnie rozetrzeć, co złagodzi jej kontur.

2. Ślady mascary wokół oczu - tusz lubi się niestety kruszyć i rozmazywać, dlatego dolne rzęsy malujemy delikatnie. Jeśli ślad już jest, usuwamy go patyczkiem kosmetycznym.

3. Źle wyregulowane brwi - brwi muszą być symetryczne, zbyt mocno wyregulowane postarzają i wyostrzają rysy twarzy. Włoski wyrywamy pod linią brwi, zgodnie z kierunkiem ich wzrastania.

4. Konturówka różniąca się od szminki - kolor konturówki musi być dobrany do koloru szminki. Zadaniem konturówki jest tylko wyrównanie konturu ust i utrzymywanie szminki w obrębie ust.

5. Źle dobrany kolor podkładu - za ciemy podkład bardzo postarza i tworzy efekt maski u osób z jasną karnacją. Za jasny podkład daje efekt gejszy. Kolor dobieramy przy świetle dziennym, do ogólnego kolorytu skóry.

6. Nadmiar perłowych cieni - takie cienie nakładamy cienką warstwą, gdyż podkreślają wszystkie zmarszczki i niedoskonałości.

7. "Warzenie się" cieni - jeśli nałożymy ich za dużo, zaczną zbierać się w kącikach oczu. Aby temu zapobiec, nakładamy na powiekę odrobinę podkładu i dokładnie rozcieramy.

8. Skupianie się na jednym elemencie makijażu - jeśli podkreślamy oczy, pomalujmy usta chociażby bezbarwnym błyszczykiem. Jeśli podkreślamy usta, pomalujmy oko stonowanymi, matowymi kolorami. Unikniemy wtedy wrażenia niedokończonego makijażu.

9. Krycie wyprysków grubą warstwą korektora/pudru - duża ilość tych kosmetyków uwydatnia krostki. Dobrze jest najpierw zrobić peeling, by złuszczyć martwy naskórek, a następnie nawilżyć skórę.

10. Brak korektora - ukrywamy pod nim sińce i przebarwienia, które potrafią zepsuć efekt każdego makijażu.

11. Źle nakładany róż - nie malujemy kółek na policzkach, bo daje to efekt lalki. Nakładamy go ostrożnie w niewielkiej ilości. Miejsce nakładania zależy od kształtu twarzy. Jeśli nie mamy doświadczenia, wybieramy kolory jasnego różu i brzoskwini.

12. Rzęsy z grudkami - nie wyglądają one efektownie, więc jeśli mamy tusz, który zostawia grudki, rozczesujemy rzęsy grzebyczkiem.

13. Źle dobrany kolor szminki - odcienie różu i śliwki uwydatniają żółty odcień zębów. Najbardziej polecanym kolorem jest w takim wypadku czerwień.

14. Nakładanie dużej ilości błyszczyka - tego kosmetyku należy używać oszczędnie. Darujmy sobie brokatowy błyszczyk, jeśli mamy na powiekach cienie - również brokatowe.

15. Nadmiar tuszu - tak jak w przypadku innych kosmetyków, tak i tutaj polecany jest umiar. Nadmiar tuszu skleja rzęsy i efekt jest odwrotny od pożądanego.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena