Niestabilna ekonomia, recesja, powodują, że co rusz słychać o kolejnych zamykanych firmach. Żyjemy w takich czasach, że nikt nie ma gwarancji zatrudnienia na etacie. Gwarancją jest jedynie długość okresu wypowiedzenia umowy.

Data dodania: 2019-03-19

Wyświetleń: 1816

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeśli okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej z obecnym pracodawcą to trzy miesiące, można przyjąć, że masz trzymiesięczną gwarancję zatrudnienia. A co dalej? Poszukiwanie nowej pracy zwykle trochę trwa, a okres poszukiwań jest często okresem bardzo stresującym. Poziom stresu w tym czasie zależy od tego ile miesięcy ty i twoja rodzina możecie przeżyć z oszczędności. Warto zabezpieczyć się na ten czas i przygotować z wyprzedzeniem inne źródło dochodów.

Praca w domu jest dobrym pomysłem na zabezpieczenie się przed silnym stresem i brakiem dopływu gotówki. Możesz po godzinach swojej obecnej pracy zacząć świadczyć na własną rękę usługi z zakresu swojej specjalizacji, możesz zacząć rozkręcać od zera ciekawy pomysł na biznes, możesz zająć się pracą w internetowych programach partnerskich lub możesz zdecydować się na przystąpienie do firmy marketingu sieciowego, gdzie dostaniesz gotowy produkt, gotowe materiały do prowadzenia działań marketingowych i nie będziesz musiał wykładać dużej gotówki na rozkręcenie własnego biznesu.      

Obecnie w Polsce pracą w firmach marketingu sieciowego zajmuje się ok. 750 tys. osób. Dla ¾ z nich jest to dodatkowe zajęcie i źródło dodatkowego dochodu, oprócz stałej pracy. Dla ¼ z nich, jest to jedyne źródło utrzymania. Taki podział jest całkowicie naturalny. Najlepiej zaczynać w marketingu sieciowym, gdy ma się stałe źródło dochodu, a dopiero z czasem gdy poczujesz, że to coś dla ciebie i dochody z marketingu sieciowego sięgną zarobków z etatu można myśleć, by przejść na utrzymanie tylko z zysków płynących z marketingu sieciowego.    

Praca w domu ma też swoje plusy na dłuższą metę. Stajesz się panem swojego czasu i jedynym szefem jakiego oglądasz to ten, którego co rano oglądasz w lustrze. Takie dodatkowe zajęcie w postaci pracy na własny rachunek oznacza dodatkowe godziny pracy. Warto potraktować ten czas jako zabezpieczenie i inwestycję na trochę gorsze czasy. Jeśli jesteś po 40-tce, taka decyzja jest też dobrą inwestycją jako dorobienie sobie do emerytury w przyszłości, które jak wiemy nie będą wcale takie wysokie.

Pamiętaj, że podejmując decyzję o pracy w domu, robisz to, aby budować swoją własną  finansową niezależność. Więcej na ten temat po kliknięciu link poniżej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena