Szczytowe Stany Świadomości to Instytut, który działa na całym świece, a od kilku lat również w Polsce. Zajmują się badaniami w obszarze biologii świadomości. Dzięki swoim badaniom odkryli techniki, poprzez które można osiągnąć wyjątkowe stany świadomości.

Data dodania: 2011-03-27

Wyświetleń: 1706

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Instytut przeprowadził wiele badań, poprzez które odkryli wiele różnych technik ulepszania swojego życia. Najbardziej popularne techniki to Technika Uzdrawiania i Technika Zmiany Świadomości. Wzorowali się oni na już opracowanych na przełomie wielu wieków historii technikach duchowych i szamańskich. Pozwalały one wejść w szczytowy stan świadomości, albo pomagały uzyskać niezwykłe zdolności. A to, co opracowali i wciąż opracowują naukowcy z Instytutu ma inne podejście do tego typu spraw. A mianowicie polegają one na pozbyciu się wszelkich traum, które blokują występowanie naturalnych stanów i zdolności.

Każdy pewnie nie raz widział lub zna osoby, które są bardziej szczęśliwe niż inni. Potrafią łatwiej osiągać sukcesy i są zdrowi i bez problemu znoszą niepowodzenia. W przeprowadzanych badaniach wywnioskowano, że osoby tego pokroju mieli lepsze dzieciństwo, nie mieli żadnych traum, mieli lepszych przyjaciół. Jednak na przełomie ostatnich 20 lat odkryto, że wcale nie musi to na tym polegać. Przeprowadzono badania na osobach, które miały traumatyczne dzieciństwo, a mimo to wspaniale się rozwijają. Ludzie ogromnie się dziwili, że odkryto iż środowisko nie ma wpływu na rozwój osobisty. Był to zagadkowy wynik, więc zaczęto nad tym pracować i próbować dowiedzieć się dlaczego tak się dzieje.

Czy doświadczyłeś kiedykolwiek w swoim życiu czegoś takiego, że czułeś się zupełnie inaczej niż zwykle i było ci z tym cudownie? Czy byłeś w stanie kiedy wszystko wydawało ci się idealne i wyjątkowe? Czułeś jakby zwolnił czas, jakbyś znów był dzieckiem lub poczułeś jakieś inne niezwykłe aspekty. Czy nie byłoby wspaniale żyć w takim stanie cały czas? Takie momenty, to tzw. "doświadczenia szczytowe". A jeśli trwają długo, to są nazywane " stanami szczytowymi".

Na świecie istnieją ludzie, którzy żyją niemal ciągle w takim stanie szczytowym. Są różne rodzaje  stanów, które mogą pojawiać się spontanicznie. Najbardziej znanym jest stan „bycia pełnym życia”. Stan ten wyróżnia się tym, że ma się poczucie, iż przeszłość nie była traumatyczna. Osoby, które potrafią to odczuwać, doświadczają wewnętrzny spokój, lekkość, wyciszenie. Tego typu stan sprawia, że na osoby te nie mają wpływu negatywne emocje i traumy, które miały miejsce w przeszłości lub w obecnym czasie.

Wyciągając wnioski, najważniejszym i kulminacyjnym punktem, który nas zaprowadzi do wyższych stanów świadomości, jest pozbycie się traum. Jednak ciężko jest tego dokonać, gdy nie wie się jak. W kraju i na świecie prowadzone są różne szkolenia, które w tym pomagają. Można też wiele na ten temat znaleźć w internecie. Na rynku pojawiła się też książka, która pozwala zrozumieć i pozbyć się negatywnych emocji.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena