...Istnieje duże prawdopodobieństwo, że to niewielkie urządzenie umożliwia nie tylko rozmowę czy wysyłanie wiadomości tekstowych, ale również robienie zdjęć, odtwarzanie filmów oraz korzystanie z nawigacji GPS. Niesamowite, prawda?
Niezależnie od tego, czy nam się to podoba, czy nie, otaczający nas świat ulega ciągłym zmianom. Nowe rozwiązania techniczne ułatwiają nam życie i podnoszą jego standard.
Wspomniana komórka jest jednym z przykładów, które mnożyć można w nieskończoność - nowe komputery, samochody, telewizory, oferty pracy...
Chwileczkę! Oferty pracy?!
A tak, oferty pracy również. Zmiany gospodarcze spowodowały bowiem przedefiniowanie wymagań pracodawcy wobec pracownika. W ofertach pracy coraz częściej jako kluczowe cechy miękkie podaje się otwartość na nowe doświadczenia i chęć podnoszenia kwalifikacji.
Oznacza to, że pracodawcy oczekują od przyszłych pracowników umiejętności nadążania za zachodzącymi zmianami, chęci poszukiwania nowych informacji, stawiania pytań i szukania odpowiedzi dotyczących nowych rozwiązań. Mówiąc krócej - poszukuje się pracowników otwartych na zdobywanie wiedzy.
Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że niemal codziennie zdobywamy nowe umiejętności - poprzez obsługę nowego sprzętu, nowe zadania, obowiązki. Uczymy się nieświadomie.
Uczymy się, wzmacniając tym samym stabilność naszego zatrudnienia, zwiększając szansę na awans, podwyżkę lub możliwość zmiany pracy. Uczymy się wreszcie dla własnej satysfakcji, podnosząc poczucie własnej wartości.
Dlaczego więc “zorganizowaną” naukę część z nas postrzega jako trudność? Przecież to nie tylko książka, wykład i ćwiczenia. Nauka to szansa na spełnienie własnych ambicji, to możliwość zaspokojenia ciekawości świata, poznania nowych ludzi i życia czymś więcej niż tylko pracą i obowiązkami domowymi. To wreszcie najlepsze narzędzie do wypracowania szansy na nowe jutro, ponieważ nasza przyszłość zależy od nas samych.
Właśnie tu i teraz pracujemy na to, gdzie będziemy jutro.