Każdy właściciel lub lokator mieszkania ma taki okres w życiu (który de facto pojawia się regularnie co kilka lat), że chciałby odświeżyć swoje cztery ściany, po to, aby wyglądały inaczej.

Data dodania: 2011-02-10

Wyświetleń: 1234

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena
Pobierz artykul

Licencja: Creative Commons

Wszyscy lubią zmiany – i to nie powinno dziwić – można się wtedy poczuć u siebie jak nie u siebie, ale również bardziej komfortowo. Należy jednak przyznać, że gruntowne remonty zajmują dużo czasu, kosztują dużo, a przede wszystkim są bardzo uciążliwe, ponieważ sprawiają, że wszędzie jest brudno, a wszelkie meble są poprzestawiane, co skutkuje domowym chaosem.

Dlatego właśnie dobrym rozwiązaniem jest po prostu odświeżenie mieszkania. Nie trzeba wtedy ściągać tapet, kłaść gładzi i spędzać kilku dni na malowanie nowym kolorem. W takiej sytuacji przydatne będą szablony malarskie. Dzięki nim, na jednokolorowe ściany można „wkleić” unikalny wzorek, obraz, napis lub cokolwiek tylko chcemy. Jeśli nasz salon ma kolor nudnego beżu i chcemy w nim coś zmienić, warto pomyśleć nad szablonem w kształcie drzewa i pomalować je na czarno. Wtedy salon zacznie wyglądać zupełnie inaczej i przede wszystkim będzie oryginalny, co wiele nam da. Pomalowanie ściany, a raczej tego fragmentu, który wchodzi w skład szablonu, zajmie może godzinkę – wszystko zależy od tego, czy malujemy sprayem czy farbą. Nie jest to jednak czasochłonne.

Mogłoby się wydawać, że takie ozdoby dobrze wyglądają tylko w sypialniach i salonach. Nie jest to jednak do końca prawdą. Ostatnimi czasy bardzo popularne stają się takie modyfikacje w kuchniach. Oczywiście w tym miejscu nie użyjemy szablonu przedstawiającego drzewa, ale na przykład garnki, czy młynki do kawy będą się prezentować zacnie. To ciekawe rozwiązanie, ponieważ małym kosztem i nakładem czasu możemy uzyskać bardzo atrakcyjny wygląd. A przecież nikomu nie chce się tracić dni lub tygodni na to, żeby mieszkanie wyglądało lepiej i bardziej nowocześnie.

Jeszcze jednym elementem odświeżającym wygląd naszego mieszkania jest po prostu zmiana zasłon lub firanek. Zmiana koloru na żywszy od razu odmieni wygląd wszelkich pomieszczeń, co ulepszy klimat w bardzo szybko sposób. Poleca się to szczególnie ludziom, dla których ważne są zmiany. Zasłony nie są drogim elementem wystroju wnętrza, dlatego będą świetnym rozwiązaniem dla każdego. Zawsze można też po prostu kupić materiał i obszyć rogi – efekt jeszcze tańszy, a równie skuteczny.

Licencja: Creative Commons