Jeżeli jesteś właścicielem telefonu Samung Avila 5230 i chcesz w nim zmienić oprogramowanie to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Za pomocą darmowego programu oraz kabla USB, możemy to zrobić w bardzo łatwy sposób.

Data dodania: 2010-11-15

Wyświetleń: 5026

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Trzeba jednak od razu zaznaczyć, że robisz to na własną odpowiedzialność, a zmiana oprogramowania jest równoznaczna z utratą gwarancji.

A więc zaczynamy. Jeżeli mamy pewność że telefon poprawnie komunikuje sie z komputerem to wyłączamy telefon, wyjmujemy karte SIM i kartę pamięci jeśli taką oczywiście posiadamy. Następnie wkładamy tylko baterie, ale nie włączamy telefonu.

Kolejna czynność do przejście w telefonie do trybu download. Aby to zrobić wciskamy jednocześnie przycisk "Głośności w dół", przycisk "Kamery" i przycisk "czerwonej sluchawki". Trzymamy wszystkie trzy wciśnięte, aż w telefonie pokaze sie okno trybu DOWNLOAD. Teraz dopiero podpinamy telefon do komputera za pomocą kabla USB.

Kolejny krok to ściągniecie programu MultiLoader V5.56 oraz intersującego nas softa. Jest to zupełnie darmowe oprogramowanie i w wyszukiwarce można go łatwo znaleźć. Po ściągnięciu programu uruchamiamy go wciskamy Port Search, a aplikacja powinna wykryć S5230 na ktorymś porcie COM.

Następnie zaznaczamy Full Download, BRCM2133 i podajemy pliki ściągniete wcześniej:
- Boot: tu podajemy sciezke do folderu BOOTFILE,  który napewno bedzie w plikach Firmware
- Amss: zmieniamy nazwe apps_compressed.bin na amss_compressed.bin
- rsrc1: podajemy plik z rozszerzeniem RC1
- rsrc2: podajemy plik z indeksem (low).rc2
- Factory fileserve: FactoryFs_S5230_(reszta nazwy...).ffs

Wciskamy w Multiloaderze Download i następuje proces wgrywania firmware. Po skończeniu telefon sam sie zrestartuje już na nowym firmware, które można sprawdzić wciskajac *#1234#

Wkladamy karte SIM i microSD do telefonu i cieszymy się nowym oprogramowaniem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena