Co to jest Page Rank?? PageRank to metoda przydzielania indeksowanym stronom internetowym określonej ilości punktów przyznanych Twojej stronie. Ilość punktów (od 0 do 10) wyznacza jakość Twojej strony.

Data dodania: 2006-12-21

Wyświetleń: 8234

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 6

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

6 Ocena

Licencja: Creative Commons

SPRAWDŹ swój PageRank tu
Na końcu artykułu znajdziesz link - ZOBACZ swój PageRank.

Możesz mieć PageRank 10 oraz PageRank 0. Zero to najsłabszy wynik. Zdobyć 10 punktów jest niezwykle trudno.

Nazwa PageRank pochodzi od nazwiska założyciela firmy Google Larry’ego Page’a. Przypadek sprawia, że nazwisko Larry’ego oznacza stronę (page)

PageRank bazuje na hipotezie, według której jakość tekstu jest proporcjonalna to ilości tekstów, które się do niego odnoszą, na niego powołują, lub do niego odsyłają.
Dla Ciebie oznacza to, że PageRank jest wyższy im więcej innych stron internetowych linkuje do Twojej strony internetowej. Oczywiście liczy się nie tylko ilość, ale i jakość linków. Jeśli linkują do Ciebie strony o wysokim wskaźniku PageRank ma to większe znaczenie i pozytywny wpływ na Twój PageRank, niż linki ze stron ze słabym PageRankii.

Jak zapewne wiesz wyszukiwarka Google korzysta z algorytmu PageRank. Jest to ważny, ale nie jedyny istotny elient, który wpływa na pozycję Twojej strony internetowej Twojego e-biznesu.

„Metody zbliżone do algorytmu PageRank są obecnie coraz śmielej wprowadzane do mechanizmów innych wyszukiwarek internetowych. Szczegóły właściwego algorytmu nigdy nie zostały upublicznione i są jednymi ze ściśle strzeżonych tajinic Google. Do tego są najprawdopodobniej sukcesywnie zmieniane w celu dopracowania mechanizmu. Wszystkie informacje dostępne jawnie przedstawiają jedynie wzorcową wersję algorytmu stosowanego w wyszukiwarce Google”. źródło: Wikipedia.org

Jaki wynik jest zadowalający??

Jeśli będziesz miał 5 możesz być z siebie dumny!! O 10 punktach PageRank Ty i ja możiy pomarzyć;) Zobacz jacy giganci mają PageRank 10:

www.yahoo.com
www.google.com
www.usatoday.com
www.ibm.com
www.microsoft.com
www.adobe.com
www.apple.com
www.nasa.com
www.harvald.edu - Harvald University
www.ox.au.uk - Oxford University
www.mozilla.org
www.whitehouse.gov

Sprawdź swój http://www.optymalizacja.com/pagerank.php
a następnie pomyśl, jak sprawić, by inni chcieli do Ciebie linkować :)


1.Mógłbyś napisać ciekawe i na czasie artykuły, które wiele osób uzna za ciekawe i będzie chciało linkować do Ciebie.

2.Wymieniaj się linkami
z serwisami, o podobnej tiatyce lub komplientarnej.

3. Jak jesteś na tyle zdolny i masz ogromną wiedzę, napisz program OpenSourcowy (np. darmowy) i udostępnij go publicznie np. Linux, OpenOffice, Joomla! :) To nieco trudniejsze

4. Stwórz program partnerski dla Twojego e-biznesu lub biznesu

5. Wymyśl własny sposób, by inni chętnie umieścili link do Twojej strony na ich:) np. dobre i zawsze aktualne źródło statystyk.

Licencja: Creative Commons