W dalszym ciągu posiadanie samochodu świadczy o statusie społecznym. Dowodem tego jest ciągle rosnąca liczba aut jeżdżących po zarówno polskich jak i światowych drogach.

Data dodania: 2010-10-03

Wyświetleń: 1682

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak się jednak okazuje duży procent z tych samochodów (w Polsce z pewnością) stanowią samochody, które miały już nie jednego właściciela, czyli samochody używane.

Dla wielu osób samochody nowe są po prostu zbyt drogie. Zanim jednak zakupimy taki samochód musimy pamiętać, aby kierować się zdrowym rozsądkiem a nie chwilowym ‘’zauroczeniem’’. Ważne jest również dokładne obejrzenie auta przed jego zakupem. Lepiej nie kupować w ciemno. Miejscem gdzie możemy spotkać bardzo dużo różnorakich ofert takowego rodzaju jest Internet. Ogłoszenia motoryzacyjne zamieszczane są na przeróżnych portalach i na stronach internetowych. Mogą one dotyczyć zarówno ofert z naszego kraju, ale również takich z innych państw.

Najpopularniejszym rynkiem jest rynek niemiecki. Z tego kraju przyjeżdża do Polski najwięcej samochodów używanych. Jeżeli ktoś chce pominąć pośrednika może sam udać się do naszych zachodnich sąsiadów w celu nabycia upragnionego samochodu. Możemy również korzystając z ogłoszeń zamieszczonych w sieci zarezerwować sobie taki samochód po to by nikt nas nie ubiegł. Jednak w takim przypadku należy uważać na nieuczciwych ogłoszeniodawców oferujących samochody w niezwykle atrakcyjnych cenach. W takim przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest to oszustwo mające na celu wyłudzenie zaliczki. Na miejscu okazuje się, że niema żadnego auta a sprzedawca przepadł bez śladu.

Licencja: Creative Commons