Ile razy patrząc na swój stary samochód, zastanawiamy się nad tym jak fajnie byłoby zmienić go na nowszy i móc przestać się przejmować wieloma, częstymi awariami, które zaczęły się pojawiać w ostatnim czasie. 

Data dodania: 2012-01-09

Wyświetleń: 1409

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mieć pewność, że jeździ się sprawnym autem, które nie rozsypie się nam przy pierwszej nadarzającej się okazji. Takie poczucie bezpieczeństwa automatycznie zwiększa komfort naszej jazdy.Nie ma się co dziwić. W końcu jest to normalne, że z czasem wszystko zaczyna się psuć, tym bardziej, że nasze auto obecne już nie jest pierwszej młodości. Przejechało się nim sporo kilometrów, czasami w trudnych warunkach.

Wiele ludzi twierdzi, że samochody powinno się zmieniać bardzo często, gdyż przez to nie zdążymy się zdenerwować na powstające w nich usterki. Jednak nie każdemu się tak często chce to robić i w końcu jest grupa osób, które robi wszystko, aby kupować samochody używane jak najmłodsze, a jednocześnie jak najtańsze. Wiadomo, że większość aut z ogłoszeń albo zostało sprowadzony z zagranicy, albo też jest tymi zakupionymi w salonach. Takie okazje oczywiście coraz rzadziej można spotkać, gdyż nie każdego stać na salonowe auto. A nawet jeżeli już dojdzie do takiego zakupu, to jeździ się nim już naprawdę bardzo długo, by wykorzystać te fundusze, które  się na nie wydało.

Dla wielu osób ogłoszenia motoryzacyjne wydają się tragiczne, gdyż opisy wielu samochodów naprawdę nie zgadzają się z ich stanem faktycznym. Są one dużo lepiej opisywane niż wyglądają w rzeczywistości. Na pierwszy rzut oka wszystko jest dobrze, jednak jeżeli już głębiej się zajrzy pod dywaniki lub też pod maskę, to wychodzą wszystkie nieprawidłowości, o których istnieniu nie mieliśmy zielonego pojęcia. Jednocześnie pamiętać trzeba, że od takich samochodów używanych nie można zbytnio dużo wymagać, gdyż mało kiedy trafi się nam ideał, nigdzie nie porysowany lub też nie poobijany.

Większość samochodów na sprzedaż właśnie ma widoczne zarysowania, zadrapania i wgniecenia. Nie są one doskonałe, mają liczne wady. Jednak takich rzeczy nie da się uniknąć. Każdy z nas widzi jak inni jeżdżą, jak sami jeździmy i rozumiemy powstające nieprzyjemne niespodzianki po wizycie w supermarkecie lub też w jakimś innym miejscu, gdzie zaparkowanych jest ogromna ilość samochodów. Dlatego też nie można się zbytnio przywiązywać do samochodu, gdyż w takim wypadku to dojdzie do sytuacji, że nigdzie nie będziemy jeździć, a jedynie będziemy trzymać auto w garażu i każdego dnia wycierać je z kurzu, aby wyglądało idealnie.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena