Upalny sezon letni i związane z nim wyjazdy wakacyjne nie nastrajają do szukania dostawcy materiału grzewczego na zimę. Warto jednak pamiętać, iż jest to najlepszy moment, aby zaopatrzyć się w opał do swojego domu. Jakie korzyści płyną z zakupu opału w sezonie letnim?

Data dodania: 2010-08-02

Wyświetleń: 2400

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zalety zakupu opału w lecie

 Pierwszą, bardzo istotną pobudką, dla której warto rozważyć zakup opału latem jest jego jakość. Ci, którzy na co dzień stosują ogrzewanie opałem, doskonale wiedzą, jak ważna jest odpowiednia wilgotność materiału grzewczego. Im bardziej wilgotne paliwo, tym mniejsza moc grzewcza kotła. Opał zużywa bowiem energię na odparowanie wody, zamiast na proces ogrzewania.

 Dla przykładu, zbyt duża wilgoć węgla może powodować jego sklejanie, osadzanie na leju oraz opóźnienie zapłonu. Z kolei zbyt niska zawartość wody świadczy o mniejszej kaloryczności węgla, przez co opał ten oddaje mniej ciepła.

 Drugim powodem, dla którego warto zakupić opał latem jest jego atrakcyjna cena. Dla wielu z nas jest to podstawowy czynnik, decydujący o tym, kiedy i gdzie kupimy paliwo do naszych domowych pieców. Jak nietrudno się domyślić, niski koszt wynika z mniejszego zapotrzebowania na ogrzewanie domowe w okresie letnim, skutkiem czego właściciele składów opału zmuszeni są obniżać ceny, aby zdobyć klientów i zachęcić ich do zakupu.

 Warto również rozważyć zakup opału ekologicznego, który w ostatnim czasie coraz częściej zastępuje węgiel, zwłaszcza, iż jest od niego tańszy oraz mniej szkodliwy dla środowiska.

 Szczególnie popularnym paliwem wykorzystanych do ogrzewania stał się ekogroszek. Jego główną zaletą jest niska zawartość siarki oraz popiołu, dzięki czemu jest on bardziej przyjazny środowisku naturalnemu. Jeśli do tej pory nie uzupełniliśmy zapasów ekogroszku na zimę, jest to ostatni moment, aby dokonać zakupu w przystępnej cenie. Z miesiąca na miesiąc eko groszek będzie drożał, osiągając najwyższe ceny w sezonie jesienno-zimowym.

 Dużą popularnością cieszy się również brykiet drzewny, produkowany ze słomy, trocin lub zrąbków, który z racji swej atrakcyjnej ceny oraz małej szkodliwości dla środowiska, skutecznie zaczął wypierać takie rodzaje paliwa, jak węgiel, gaz, czy olej opałowy. Brykiet cechuje się niską zawartością wilgoci, dzięki czemu ma większą wartość opałową, a w przypadku zamoknięcia, łatwo jest go osuszyć, zwłaszcza w upalne, letnie dni.

 Zakup opału przez internet

 Większość z nas coraz częściej rozważa zakup opału na zimę przez internet. Przydaje się to szczególnie w sezonie urlopowym, gdyż często spędzamy wakacje poza miejscem zamieszkania. Z tej przyczyny nie mamy zbyt wiele okazji, by osobiście odwiedzić dostawcę i sprawdzić jakość oferowanego opału. Natomiast internet daje nam możliwość dokonywania zakupów bez względu na miejsce oraz czas, a sam proces zakupu jest na tyle uproszczony, by każdy mógł w sposób wygodny nabyć konkretny towar.

 Dlaczego warto kupować opał korzystając z zapytania ofertowego?

 Coraz częściej dokonuje się zakupów opału przez internet, korzystając z formy zapytania ofertowego. Jest to prosty, a zarazem komfortowy sposób zrealizowania transakcji, gdyż polega na opisaniu w specjalnym formularzu, jakim paliwem jesteśmy zainteresowani oraz w jakiej ilości, a następnie przesłaniu go do bazy dostawców. Ci z kolei przygotują dla nas oferty zgodne z naszymi wymaganiami, spośród których wybierzemy tę najbardziej atrakcyjną.

 Dzięki złożeniu zapytania ofertowego na zakup opału możemy szybko porównać oferty dostawców, a także poznać opinie użytkowników na temat konkretnej firmy.

 Warto zatem rozważyć zakup opału na zimę przy pomocy zapytania ofertowego, dzięki czemu oszczędzimy czas na poszukiwanie najlepszego dostawcy i będziemy mogli w pełni cieszyć się naszym urlopem.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena