Założenie prywatnej przychodni jest często świetną sposobnością do wyswobodzenia się z ciężkiej i często słabo opłacanej pracy w służbie publicznej.

Data dodania: 2010-07-29

Wyświetleń: 3858

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak wskazują badania coraz większa liczba ankietowanych korzysta z usług prywatnej służby zdrowia, szczególnie w przypadku prostych zabiegów i badań, stomatologii, nie wspominając już o chirurgii kosmetycznej, która jest niemalże całkowicie opanowana przez sektor prywatny.
Myśląc o założeniu własnej przychodni, czy chociażby gabinetu lekarskiego, potrzebne jest znalezienie właściwego sklepu medycznego. Dobry sklep medyczny może podpisać umowę na na stałą współpracę i do tego całkowicie wyposażyć placówkę chociażby w meble medyczne, odzież medyczną, wszelkiego rodzaju niezbędny sprzęt medyczny na profesjonalnych środkach dezynfekcyjnych kończąc. Odpowiedni wybór może zagwarantować długą i bardzo korzystną dla obu stron współpracę, jednak trzeba dobrze wybrać wśród sklepów medycznych i nie bać się negocjować.
Oczywiście przed tym wszystkim niezbędne jest pozyskanie odpowiedniego lokalu, który spełniałby wszelkie niezbędne normy, których wykonanie jest bezwzględnie nakazane, aby móc prowadzić własną działalność medyczną. Też podpisanie umowy z NFZ jest jednak potrzebne aby generować środki za działalność refundowaną, a tym samym przyciągnąć większą ilość pacjentów.
Jednak podsumowując jest to bardzo dobry interes, szczególnie w miejscach, gdzie opieka zdrowotna jest zbyt obciążona, za słaba, lub po prostu w okolicy nie ma prawdziwej przychodni. Ryzyko nie jest zbyt wielkie, jeżeli zatrudniony zostanie miły i profesjonalny personel, ponieważ gdy raz przyjdzie pacjent i wyjdzie zadowolony, to nie dość, ze wróci to jeszcze przyprowadzi 4 inne osoby.

Licencja: Creative Commons