Może to zabrzmi absurdalnie ...
Czy można uprawiać surfing w centrum Monachium? Niedaleko Domu Sztuki za mostem w kierunku Ogrodu Angielskiego przy ulicy Prinzregentenstr jest takie miejsce, gdzie można uprawiać surfing.

Data dodania: 2010-07-28

Wyświetleń: 2346

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Może to zabrzmi absurdalnie ...
Czy można uprawiać surfing w centrum Monachium?
Niedaleko Domu Sztuki za mostem w kierunku Ogrodu Angielskiego przy ulicy Prinzregentenstr jest takie miejsce, gdzie można uprawiać surfing.


Od ponad 20 lat spotykają się pod mostem surferzy i próbują swoich sił, co jest także niesamowitą atrakcją dla oglądających.

Eisbach w lewą odnogą rzeki Isar jest największą rzeką w Ogrodzie Angielskim w Monachium.
Pływanie i surfing Eisbach jest oficjalnie zakazany ale tolerowany.

Są niepisane zasady przy pływaniu na desce, nie można za długo pływać, gdyż inni czekają w kolejce. Startują na zmianę raz z lewego i prawego brzegu.

Surferzy są ubrani w pianki, gdyż woda w strumieniu ma niska temperaturę ale ...

ale znajdują się odważni i pływają bez pianki.

Troche o Monachium:

Położone nad rzeka Izara Monachium jest trzecim co do wielkości miastem Niemiec. Stolica Bawari posiada wszystko, co jest potrzebne by zaspokoić gust najbardziej wymagającego turysty - tętniacą życiem starówke, wspaniałe muzea, galerie, parki, pałace i ogrody.

Monachium jest miastem kontrastów. Z jednej strony pieczołowicie kultywuje się tu prawdziwą bawarską tradycje, z drugiej strony, metropolia nad Izara chlubi sie swoją nowoczesnościa. Przywiazanie do tradycji widoczne jest m.in. na ulicach miasta, gdzie często można zobaczyć Monachijczykow ubranych w typowe bawarskie stroje.

Rownież ilość restauracji serwujacych tradycyjne bawarskie jedzenie świadczy o kulinarnych preferencjach mieszkanców. Najpopularniejsza serwowana tam potrawa jest pieczeń wieprzowa i  pieczona golonka z knedlem, narodowy napój to oczywiscie piwo dostępne w wielu gatunkach i rodzajach.
Nowoczesność ma ogromne znaczenie dla silnej pozycji gospodarczej miasta. Tu właśnie znajduje sie główna siedziba BMW i koncern Simens oraz liczne instytuty badawcze i naukowe.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena