Wyniki stress-testów, które zostały przeprowadzone na 91 światowych bankach okazały się znacznie lepsze od prognozowania rynku. Może dlatego, iż wytyczne, które uwzględniano w badaniach nie były zbyt wygórowane.

Data dodania: 2010-07-28

Wyświetleń: 1189

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Z pośród 91 banków, tylko siedem z nich nie zdało testów w wyniku czego będzie trzeba tym bankom użyczyć pomocy finansowej na poziomie 3,5 mld euro. Jest to kwota znacznie niższa, niż przewidywał rynek, ponieważ szacowano, iż pomocy finansowej będzie potrzebowała znacznie większa ilość banków.

Po dobrych wynikach stress-testów złoty praktycznie od samego rana się umacnia, mimo iż na otwarciu złoty lekko stracił względem zamknięcia notowań z piątkowej sesji. Najmocniej zyskuje złoty względem europejskiej waluty w konsekwencji doprowadzając do przebicia kluczowej linii wsparcia w trójkącie równoramiennych. Co prawda naruszenie tej linii miało miejsce już w piątek z chwilą zakończenia notowań, lecz dopiero z dzisiejszą sesją mogliśmy znaleźć potwierdzenie wybicia kursu z tej formacji, co w konsekwencji będzie oznaczało dalsze umacnianie się złotego w krótkookresowym horyzoncie czasowym.

Obecnie o godzinie 16:45 waluty EUR/PLN oscylował w okolicach poziomu 4.0318 zł, niemniej jednak w wyniku dalszej kontynuacji spadków na tej parze, kurs napotka się na poziomy wsparcia przy poziomach: 4.0100, 3.9830, a także przy kursie 3.9350, co będzie bardzo ważnym poziomem dla tej pary walutowej. Osłabia się także dolar amerykański oraz frank szwajcarski względem naszej waluty, lecz już nie aż tak mocno jak euro. O godzinie 16:52 dolar amerykański wyceniany był na poziomie 3.1130 zł, z kolei frank wyceniany był na poziomie 2.9700 zł i systematycznie zbliżał się do poziomu z piątkowego zamknięcia.

Jak to praktycznie co poniedziałek, dane makroekonomiczne były bardzo ubogie. Jedynie warto było zwrócić uwagę na liczbę sprzedanych nowych domów w USA w czerwcu. Wbrew prognozom analityków dane okazały się lepsze od ich przewidywań i rzeczywista liczba sprzedanych domów na rynku pierwotnym wyniosła poziom 330 tyś. Warto dodać, iż w maju liczba sprzedanych nowych domów wyniosła poziom 300 tys. Dzisiejsza publikacja, to dobra informacja dla rynku, ponieważ zwiększyła się liczba sprzedanych nowych domów, a także dzisiejsze dane okazały się lepszee od przewidywań rynku.

Jutrzejszego dnia poznamy dane o podaży pieniądza za czerwiec w strefie euro, a także zostanie opublikowany indeks zaufania konsumentów w Niemczech oraz w USA.

Zapoznaj się także z najnowszymi informacjami giełdowymi w dziale Giełda

Licencja: Creative Commons
0 Ocena