Artykuł opisuje zainteresowanie telefonami i akcesoriami tematycznymi. Ciekawą zmianką są statystyki używalności opcji telefonów komórkowych przez nasze polskie społeczeństwo.

Data dodania: 2007-08-25

Wyświetleń: 6287

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Od kiedy telefony komórkowe przestały być gadżetami zarezerwowanymi jedynie dla "wybranych", a stały się dostępne dla przeciętnych ,,zjadaczy chleba", szybko okazało się, że są wręcz konieczne w codziennym funkcjonowaniu. Co więcej wiele osób (szczególnie z grona młodszego pokolenia) już nie wyobraża sobie życia bez osobistego telefonu, zadając pytanie ,,jak kiedyś można było sprawnie funkcjonować bez 'komórki ' ?". Niedługo trzeba było czekać na konsekwencje owego zjawiska, które otworzyło bussinesowe wrota przed projektantami, producentami czy wreszcie sprzedawcami, którzy oferują akcesoria do telefonów.

W ten sposób zaczął się wielki bój o klientów, których gusta w wyborze telefonu komórkowego stały się coraz bardziej wybredne. I choć równocześnie z nastaniem komórkowej ery oczywistym było, że użytkownicy telefonów sięgną po niezbędne akcesoria gsm, szybko się okazało, że równie chętnie sięgną po już nie tyle konieczne, co raczej czyniące korzystanie z osobistego telefonu przyjemniejszym, akcesoria gsm - ot, choćby bajecznie kolorowe obudowy telefonów, czy podstawki pod nie.

I tak jak grzyby po deszczu zaczęły powstawać sklepy i hurtownie oferujące akcesoria do telefonów. Dziś w Internecie na hasło "hurtownia gsm" pojawia się całe mnóstwo linków, pod którymi kryją się niezliczone oferty akcesorii do telefonów. Wystarczy kliknąć w dowolny z linków, a zaraz unaoczni się nam prawdziwość powiedzenia ,,wybór od A do Z". Adaptery, baterie, breloczki, folie, klawiatury, pokrowce, zestawy głośno mówiące... Do wyboru do koloru. W zależności od naszych potrzeb i zasobności naszego portfela, możemy przebierać w najróżniejszych produktach gsm.

Ale nie tylko przeglądając strony internetowe możemy zobaczyć ekspansję komórkowego rynku. Ogromne bilbordy na ulicach, większe i mniejsze reklamy w prasie, czy reklamy telewizyjne oferujące przekrój rozmaitych telefonów i gadżetów gsm, to już integralna część naszej codzienności.

Same telefony komórkowe, jak sami wiemy, też przestają być ograniczone do
swoich tradycyjnych funkcji, chociaż, jak pokazują statystyki komórkowe z
kwietnia b.r. (telefony-gsm.blog.onet.pl) 56% Polaków deklaruje, że wystarcza im
prosty telefon komórkowy.
Z tych samych statystyk wynika, że 25% telefonów ma kolorowy wyświetlacz i obsługę gier. 15% aparatów ma możliwość łączenia się z Internetem, zaś 10% Polaków ma możliwość odbierania e-maila za pomocą telefonu.

Pewne jest jedno: jak mówi stare przysłowie ,,w miarę jedzenia apetyt rośnie", a rozpieszczeni użytkownicy komórek nie pozwolą się nudzić ani producentom, ani sprzedawcom, jak również operatorom sieci komórkowych oferującym coraz bardziej atrakcyjne usługi. A Ci nie zamierzają spocząć na laurach, i kiedy Ty, Szanowny Czytelniku patrzysz w ekran, oni z pewnością w tym momencie obmyślają kolejne super-produkty, by pokazać, że potrafią jeszcze zaskoczyć...
Licencja: Creative Commons
1 Ocena