Ślub i wesele to przeważnie dla wielu osób jeden z najważniejszych momentów w życiu. Jest często spełnieniem marzeń, realizacją życiowego celu i uwiecznieniem najpiękniejszego dnia w życiu kochającej się pary.

Data dodania: 2010-05-24

Wyświetleń: 1569

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ślub i wesele to przeważnie dla wielu osób jeden z najważniejszych momentów w życiu. Jest często spełnieniem marzeń, realizacją życiowego celu i uwiecznieniem najpiękniejszego dnia w życiu kochającej się pary. Dlatego aby było ono udane warto, a niemalże należy, już dużo wcześniej zastanowić się, co można zrobić by w czasie uroczystości ślubnej, a później i weselnej, nie było żadnych 'problemów technicznych'. Wszystko musi zostać zapięte na ostatni guzik, zarówno w kwestiach formalnych (wizyta w kosciele), jak i organizacyjnych (m.in. wysłanie zaproszeń i ustalenie ostatecznej liczby gości).
Ceremonia w kościele, podczas której narzeczeni składają sobie przysięgę małżeńską, nie trwa długo, zazwyczaj jest to ok 40 min-50min. Często kulminacyjnym  momentem zaślubin jest uroczystość weselna, która rozpoczyna się po powitaniu świeżo upieczonych małżonków chlebem i solą. Najczęściej kolejnym etapem przyjęcia weselnego jest podanie gościom ciepłego posiłku, po zjedzeniu którego nadchodzi pora na rozpoczęcie zabawy. Pierwszy taniec wykonuje tradycyjnie młoda para - zazwyczaj do ustalonego wcześniej utworu muzycznego. Dopiero teraz do zabawy dołączają się rodzice i później goście. Dlatego też bardzo ważnym aspektem jest zadbanie o dobrego wodzireja, który poprowadziłby nie tylko oczepiny, ale także zachęcał gości do zabawy przez cały wieczór. Wodzirej jest przeważnie liderem orkiestry, która gra na weselu. Ponadto organizuje on wiele zabaw, podczas których często można wygrać śmieszne i wesołe nagrody.
A zabawa trwa do białego rana!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena