Nowoczesna pralka ma na celu dobrze spełniać swe zadanie. Jak jednak nie dać się zwariować wśród tylu dostępnych na rynku możliwości i wybrać odpowiednie dla siebie urządzenie?

Data dodania: 2010-03-30

Wyświetleń: 1750

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons


Zanim zdecydujemy się na zakup tak ważnego w każdym gospodarstwie domowym urządzenia jakim jest pralka, powinniśmy zapoznać się z najnowszymi nowinkami technicznymi, a następnie odpowiedzieć sobie na pytanie jakie mamy zapotrzebowanie, a także ile pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup.
Nowoczesna pralka ma na celu dobrze spełniać swe zadanie. Jak jednak nie dać się zwariować wśród tylu dostępnych na rynku możliwości i wybrać odpowiednie dla siebie urządzenie? Przed jego zakupem powinniśmy odpowiedzieć sobie na następujące pytania:
1.Czy chcemy urządzenie ładowane z przodu czy z góry oraz jaką pojemność ma mieć bęben? Zależy tot m. in. od tego dla ilu osób ubrania pierzemy - na rynku dostępne są pralki o różnej ładowności od 3 do 8 kg suchego prania. 2.Jakie ma mieć wymiary?- pralki ładowane od przodu mają przeważnie wymiary: wysokość 85 cm; szerokość 60 i głębokość 33-60 cm. Niewiele jest dostępnych modeli o mniejszych gabarytach. Pralki ładowane od góry : wysokość 85cm; szerokość 40cm i głębokość 60cm. 3.Jakie ma mieć zużycie wody? - w zależności od modelu waha się w granicach 39-59 litrów ( w starszych modelach nawet do 70 ).
4.Jaka liczba obrotów wirówki nam odpowiada? - tutaj producenci ułatwiają nam sprawą o tyle, że wprowadzili funkcję regulowania prędkości obrotów, nawet wyłączania ich. Urządzenie z elektroniczna kontrolą wirowania samo dobiera optymalną prędkość do rodzaju bielizny jaką pierzemy.
5.Ile powinna zużywać energii, jaką mieć klasę prania oraz wirowania? - efektywność podzielona jest na klasy, te określone są literami od A do G.
- A oznacza najwyższą efektywność;
- G najniższą.
- klasa A+ określa urządzenie bardzo oszczędne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena