Wczasy Grecja nieodkryta to wyzwanie dla dociekliwych turystów. Przebywając w tym niesamowitym kraju można zdobyć wiedzę jakiej nie uzyska się czytając tomy encyklopedii i przewodników. Ten kraj czaruje i uwodzi swoim pięknem i tajemnicą. Wakacje w tym zakątku pozostanie na zawsze w pamięci.

Data dodania: 2010-02-03

Wyświetleń: 2984

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Do Grecji należy wiele wspaniałych wsyp. Najbardziej znaną jest okrzyknięta Kreta, która swoim urokiem nieustannie przyciąga rzesze turystów na wycieczki. Dla większości z nich najwięcej uroku mają jednak miejsca mało odwiedzane, ciągle nieodkryte. Wyspa Santorini to wczasy w przepięknym miejscu. Staję się ona wyspą najczęściej odwiedzaną i również tak bardzo znana jak pozostałe miejsca w tym państwie. Zaraz po przybyciu turystów zdumiewa paleta barw. Wybierając się na wczasy grecja każdy dokona dobrego wyboru. Szczególnie gdy jest to okazja typu lastminute. Santorini jest miejscem szczególnie kolorowym. Białe domki z niebieskimi dachami, czerwone plantacje pomidorów, zielone winnice, czarny wulkaniczny piasek plaż oraz błękitne morze są w stanie zachwycić każdego kto się tutaj znajdzie i pozna smak tej wycieczki. Główną cechą odróżniającą tę wyspę od innych jest czarny piasek, który jest niezwykłą atrakcją dla turystów.

Oprócz niesamowitych barw Santorini przyciąga wyśmienita kuchnią. Oferty lastminute gwarantują bardzo dobre wyżywienie. Krokiety z pomidorów, małe arbuzy, pistacje, przyprawy takie jak rozmaryn, szafran, oregano poruszą niejedno podniebienie. Dodatkiem jest lokalne wino, które umila każdy posiłek. Na potrzeby turystów powstało tutaj około 300 restauracji, które serwują niesamowite posiłki, jakich nie będzie się miało okazji próbować w innych miejscach na świecie. Wczasy Grecja na Santorini to przede wszystkim dobra zabawa. Dla młodych osób jest to idealne miejsce do spędzenia urlopu czy wakacji oraz wycieczki. W trakcie sezonu imprezy trwają do białego rana. Czasami wydaje się, że trwają one bez przerwy, 24 godziny na dobę. W dzień odpoczywa się głównie na bajkowych plażach. Korzystają z oferty lastminute można pograć tutaj w siatkówkę plażową czy spróbować bardziej ekstremalnego sportu jakim jest parasailing.
Czerwona plaża Akrotiri jest najbardziej znanym, najpiękniejszym i niestety najbardziej zatłoczonym miejscem wypoczynku. Pionowe, czerwone klify przechodzą w czarno-rudy piasek, który oblewają błękitne wody. Dodatkiem jest sąsiedztwo najciekawszego zabytku Cyklad - wykopaliska z czasów minojskich. Wczasy Grecja na zawsze pozostaną w pamięci każdego turysty, który zdecyduje się odwiedzić to miejsce. Kontrast białych zabudowań z lazurowym niebem i błękitnym morzem sprawią, że każdy wróci zakochany w tej wyspie. Wycieczki lastminute na greckie wyspy mogą być początkiem uzależnienia i potrzeby odwiedzania coraz to nowszych greckich miejsc.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena