W dzisiejszych czasach wiele firm budowlanych poszukuje podwykonawców, którzy zapewnią różnorodne urządzenia czy realizację różnego rodzaju zadań na placach budowlanych. Nie opłaca się bowiem inwestować w różne urządzenia, by potem zalegały one na firmowym parkingu. Często lepszym rozwiązaniem jest wynajem maszyn.

Data dodania: 2010-01-12

Wyświetleń: 1870

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W budownictwie podwykonawcy mogą realizować wiele różnych działań i usług, dostarczać swoje maszyny i urządzenia czy pracowników, którzy zajmą się wykonywaniem zadań. Bardzo często duże firmy budowlane wykorzystują mniejsze firmy do takich działań jak chociażby usługi dźwigowe, które są niezbędnym elementem na każdym placu budowlanym. Wynajmowanie od mniejszych firm urządzeń dźwigowych nie jest niczym dziwnym, ponieważ nie każda firma chce inwestować ogromne sumy w urządzenia, które nie są wykorzystywane do każdego zlecenia, a ich utrzymanie jest wysokim kosztem. Wiele firm woli od czasu do czasu skorzystać z usług wynajmowania urządzeń dźwigowych niż inwestować w urządzenia, które będą stały bezużytecznie przez większość roku. Czym więc kierować się podczas wybierania firmy, która zapewni usługi dźwigowe?

Doświadczenie firmy oferującej dźwigi i usługi dźwigami jest sprawą kluczową, na którą należy zwrócić szczególną uwagę. Wybierając firmę należy więc zwrócić uwagę na to czy posiada ona doświadczenie w realizowaniu takich usług i czy wie jak odpowiednio realizować swoje zadania. Najlepszym potwierdzeniem doświadczenia są referencje od klientów lub chociażby udokumentowany udział w realizacji budowlanych projektów czy innych działań, przy których wykorzystywane były usługi dźwigowe danej firmy. Tylko firma z doświadczeniem jest gwarancją przeprowadzania działań w sposób sprawny i całkowicie spełniający oczekiwania klienta.

Posiadanie nowoczesnych i sprawnych urządzeń to kolejna kwestia, która jest ważna przy wyborze odpowiedniej firmy. Nowoczesne maszyny i urządzenia posiadające odpowiednią dokumentację, taką jak chociażby przeglądy techniczne to podstawa działań, ponieważ tylko sprawne urządzenia, takie jak chociażby żurawie samochodowe czy dźwigi samojezdne są w stanie zapewnić bezpieczeństwo na placu budowlanym. Urządzenia, które są niesprawne czy nie posiadają odpowiednich przeglądów technicznych mogą zagrażać nie tylko operatorom urządzeń, ale również innym pracownikom budowlanym czy nawet samej budowie i jej przebiegowi.

Wykwalifikowani operatorzy dźwigów i urządzeń w firmie to także bardzo ważny element, o który należy zadbać wybierając podwykonawcę. W niektórych firmach obsługą urządzeń podnośnikowo-dźwigowych zajmują się osoby, które nie mają do tego stosownych uprawnień. Każda szanująca się firma, która oferuje wynajem podnośników, usługi dźwigowe czy inne usługi budowlane powinna mieć świadomość, że wykwalifikowani pracownicy posiadający odpowiednie uprawnienia to podstawa, której należy bezwzględnie przestrzegać. Od tego zależy nie tylko poziom wykonywanych usług, ale również bezpieczeństwo na budowlanym placu.

Licencja: Creative Commons