Nigdy nie zastanawiamy się co płynie z kranu, woda jest przecież przezroczysta. Tymczasem warto zastanowić się nad tym co jeszcze zawiera bezbarwny płyn lejący się wprost do naszych kubków. Nie da się ukryć, że mimo prac oczyszczalni woda nalana bezpośrednio z kranu jest zbyt twarda, a tym samym nie nadaje się bezpośrednio do picia. Na wsiach jest z tym nie lepiej, ale prace postępują ku lepszym zmianom. Jeśli chce się działać samemu, to bez wahania można zakupić zmiękczacz wody. Taki zmiękczacz wody nie tylko poprawi smak naszej wody ale dodatkowo ochroni sprzęt domowy i sprawi, że zaoszczędzimy nie co na prądzie. Możemy wybrać jedną z dwóch ścieżek, według których pracuje demineralizator, a są to : odwrócona osmoza oraz wymiana jonowa.
Galwanizernie nowymi klientami firm oczyszczających wodę.
Galwanizernie z wykorzystaniem specjalistycznych technologii zajmują się różnego rodzaju cynkowaniem, anodowaniem, niklowaniem czy czernieniem. Galwanizernia , która zajmuję się poważnymi produkcjami, ma na uwadze dobro środowiska i wie że musi coś zrobić ze swoimi ściekami galwanicznymi. Dla rozwiązania tego problemu powstały specjalistyczne demineralizatory , które dzięki dodatkowym filtrom usuwają metale ciężkie.
Po co powstał węgiel aktywny.
Węgiel aktywny powstał dla wsparcia w boju innych środków filtracyjnych. Trzeba zaznaczyć, że nie jest on pochodzenia naturalnego. W procesie tworzenia używa się wielu rodzajów surowców między innymi łupin orzechów kokosowych. Na pierwszy rzut oka rzuca się fakt, że węgiel aktywowany ma bardzo porowatą powierzchnię. Właśnie to sprawia, że węgiel aktywny bez problemów może usunąć nieprzyjemne substancje smakowe i zapachowe oraz te pochodzące z chloru, nadmanganianu itd. Węgiel aktywny jest także bezwzględny w eliminacji substancji chloropodobnych i pestycydów.