Szukając miejsca hostingowego na swoje strony, trafiłem na takie "ziółko". Firma która przed dokonaniem wpłaty, potrafiła skontaktować się w ciągu pięciu minut. Po dokonaniu opłaty w ciągu kolejnych pięciu minut, moje konto było aktywne. Tylko chwalić, niestety pomyliłem się. Od kilku dni czekam na odpowiedź pomocy tej firmy.

Data dodania: 2010-01-03

Wyświetleń: 2684

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 3

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

                       Jaki hosting do ebiznesu. Hosting płatny czy darmowy

Moje poszukiwania dobrego dostawcy hostingu, zaczęły się od wyboru platformy darmowej , pewnie jak u większości zaczynających swoją przygodę z zarabianiem przez internet. Po przetestowaniu kilku kont, wybrałem jedno, postawiłem na tym końcie tego bloga, oraz cms Joomla. Zero problemów jak do tej pory, proste i jasne wskazówki, szybka odpowiedź z pomocy technicznej z odpowiedzią na moje pytanie.

Kierując się poradami i sugestiami, osób bardziej doświadczonych w budowaniu biznesu przez internet. Zalecających wybranie hostingu profesjonalnego, zdecydowałem  się wybrać hosting w firmie Webd.pl , wyjątkowo przystępne ceny, całodobowa obsługa techniczna, niby same pozytywy. I na moje nieszczęście zdecydowałem się wybrać tego niby profesjonalnego,"usługodawcę"- piszę w cudzysłowiu usługodawcę, bo jak dla mnie to są amatorzy.

Sprawy z założeniem konta, wyborem domeny, opłaceniem, zajęły mi nawet nie godzinę. Byłem zadowolony, od chwili rejestracji do jej potwierdzenia, nie minęło więcej jak pięć minut, schody zaczęły się gdy postanowiłem na tym czymś - nazywanym szumnie profesjonalnym hostingiem, postawić WordPress. Samouczek serwowany przez firmę Webd.pl, pokazuje zupełnie inne zrzuty ekranu z widokiem C-panelu, niż jest w moim panelu.

Mały drobiazg, myślę sobie, stawiałem już WordPress na darmowych hostingach, na domowym localhoscie i działało, to i tu podobna procedura - okazuje się że źle myślę, po ustanowieniu klienta ftp, założeniu bazy danych, do nowego konta, wrzucam WordPressa na serwer w Webd.pl, widzę pliki są w folderze Home, ok.

Zmieniłem oczywiście plik wp-config.php. Wpisuję - http://twojadres.pl/wp-admin/install.php i nie ma takiej strony, wpisuję adres domyślny,który podał mi dostawca - też nic, kombinuję naza mojej nowej domeny- nic, nazwa bazy danych-nic. Włączam FileZillę i wywalam wszystkie pliki z konta, likwiduje bazę danych, restartuję wszystko i zaczynam od początku. Włącza się alert zabezpieczęń Visty, co jest?

Sprawdzam Vista wywala komunikat o braku certyfikatu serwera Webd.pl, dodaję do zaufanych i rozpoczynam od zera, czyli nowy klient ftp, nowa baza, pliki WordPressa z innej paczki. Niestety sytuacja sie powtarza, to było w środę 31.12.2009. Piszę maila ( z panelu kontakt), do pomocy technicznej, mail dochodzi, ale na moją pocztę w wp.pl.

Jaja sobie robią?, czekam 01.01.2010. wysyłam do Webd dwa kolejne maile, z prośbą o pomoc, dziś jest 03.01.2010. Pracownicy Webd.pl, chyba jeszcze mają mgłę na oczach po Sylwku,do dziś zero reakcji z ich strony, mimo że zakładając konto u nich, doczytałem się że pomoc techniczna jest 24godziny, to pytam gdzie ona jest?

Myślałem że może to tylko mnie spotkał taki przypadek, w końcu swiat się nie zawali, przeszukuję więc sieć w poszukiwaniu info o tej firmie i okazuje sie że kiedyś wyłączyli serwery swoim klientom, tłumaczyli to koniecznością zmiany sprzętu.

Niestety bedę zmuszony zrezygnować z usług tego dostawcy, jutro wyślę oficjalne pismo w tej sprawie z rządaniem zwrotu pieniedzy. Prowadząc blisko 35lat własną firmę usługową, nie wiem czy na palcach jednej dłoni, byłbym w stanie policzyć moje wpadki w stosunku do klientów. Piszę o tym aby przestrzec innych potencjalnych klientów tej firmy.

Brak odzewu na moje maile ze strony pomocy technicznej,firmy webd.pl, przez kilka dni świadczy o wyjątkowym poszanowaniu klienta, przez ta firmę. O moich doświadczeniach z innymi firmami, będę starał się pisać cyklicznie. Na stronach tego bloga.

W końcu po trzech tygodniach walki udało się postawić na webd.pl, tego bloga oraz WordPress-mu z dwoma jak na razie blogami. O dziwo wszystko działa bez zarzutu. Stronki śmigają jak bolidy F-1, tylko tak dalej.

Morał z tego taki że chociaż hosting na webd.pl jest dobry, to ich pomoc techniczna pozostawia wiele do życzenia. Zwłaszcza dla mniej doświadczonych użytkowników, jeżeli właściciele webd.pl chcą mieć więcej klientów powinni się nad tym zastanowić

                                                              Wajs Mariusz

                                                               (Coopernik)

 http://www.nasz-ebiznes.coopernik.pl/

Licencja: Creative Commons
0 Ocena