Co to jest algorytm i jaka jest jego rola.

Data dodania: 2007-07-07

Wyświetleń: 4687

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Termin SEO odnosi się wyłącznie do świata Internetu i przyciąga coraz więcej uwagi użytkowników sieci , ponieważ wyszukiwanie i przekazywanie informacji utworzyło jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków we współczesnym świecie biznesu.
Umiejętnie napisana treść wypełniająca stronę internetową pomaga osiągnąć wysoką pozycję w rankingach stron. Każda osoba, która pragnie przebić się przez niezliczoną ilość nowo powstających stron WWW powinna zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi SEO. Czytając artykuły poświęcone tym zagadnieniom spotykamy terminy, które dla osób początkujących mogą być niejasne, a bez ich zrozumienia cała lektura stanie się mało zrozumiała i nie interesująca. Spróbujmy wymienić kilka z nich.

Algorytmy

Wydaje się, że najbardziej przystępną definicją będzie określenie algorytmu jako przepisu prowadzącego do rozwiązania zadania, problemu. W przepisie tym podaje się opis czynności, które trzeba wykonać, oraz dane, dla których algorytm będzie określony.

Wszyscy codziennie używamy algorytmów na. Algorytmem będzie np. przepis na zrobienie ciasta. Większość programów , z wyjątkiem niektórych zastosowań sztucznej inteligencji składa się z algorytmów. Stworzenie algorytmów, które są proste i zawierają najmniejszą liczbę niezbędnych kroków, to wyzwanie każdego programisty.
Algorytmy, którymi posługują się wyszukiwarki są jednak bardzo zaawansowanymi wzorami matematycznymi i należą do najściślej strzeżonych sekretów Internetu. Gdyby nastąpił przeciek informacji, osoby które je poznały umieściłyby swoje strony WWW na szczycie rankingu w bardzo krótkim czasie i zrujnowały wszystkie dotychczasowe wysiłki, aby rankingi Google, Yahoo i innych wiodących wyszukiwarek odzwierciedlały dobrą jakość premiowanych przez nie stron.

PRZYKŁAD ALGORYTMU

Przepis na ciasto czekoladowe
Składniki: czekolada, masło, cukier, jajka, cukier waniliowy ,mąka
Opis czynności
Rozpuść czekoladę i cukier, dodaj cukier do rozpuszczonej czekolady, dodaj jajka i cukier waniliowy. Dodaj mąkę, ułóż równo w posmarowanej tłuszczem formie. Piecz w temperaturze 350 stopni przez 40 minut, aż do momentu, kiedy nakłuwając ciasto widelcem nie pozostanie na nim żaden ślad. Ostudź ciasto przed spożyciem.

ALGORYTM

Zmieszaj składniki
Włóż do formy
Piecz
Sprawdź widelcem / strzałka w lewo – CIASTO NIE JEST UPIECZONE – piecz dłużej, strzałka w prawo – CIASTO GOTOWE/
Wyjmij z piekarnika
Ostudź
Jedz
W następnych artykułach omówię takie terminy jak: szperacze ( pająki ), pliki, katalogi, meta tagi i inne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena