Trzeba dobrze przemyśleć wizję własnego wesela, aby można ją zrealizować. Nie jest to łatwe zadanie, ale na pewno inne niż wszystkie.

Data dodania: 2009-12-14

Wyświetleń: 1803

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Gdy już wiemy jak ma wyglądać nasz ślub, czas zacząć poszukiwania i przygotowania. Na początek, wiele par szuka sali na wesele. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ terminy w salach czy lokalach weselnych są bardzo długie. Czasami sięgają nawet dwóch lat w sezonie ślubnym, czyli od czerwca do września. Gdy znajdziemy tą wymarzoną, która nam odpowiada, możemy rezerwować pozostałe rzeczy z ustalonym już terminem.

Fotograf na ślub to bardzo istotna kwestia. Jeśli zależy nam na pięknych zdjęciach, musimy również dość wcześnie decydować się na fotografa. Ci najlepsi, są mocno oblegani i z pewnością pozostało im niewiele wolnych weekendów.

Zespół muzyczny na wesele to kolejna sprawa, którą należy organizować jak najwcześniej. Dobry wodzirej poprowadzi zabawę tak że nasi goście będą tańczyć do białego rana.

Dużo łatwiej jest zorganizować samochód na ślub. W tym przypadku kilka miesięcy przed ślubem wystarczy, aby zarezerwować nasze wybrane auto. Warto też pomyśleć o rodzaju pojazdu, może być on klasyczny elegancki, lub dla odważniejszych sportowy albo Hammer.

Panna młoda powinna około sześć miesięcy przed planowaną uroczystością rozpocząć poszukiwania sukni ślubnej. Jest to wyjątkowa chwila, kiedy przymierza się i wybiera tę jedną, wymarzoną.

Dla par przygotowujących się do ślubu konkordatowego lub kościelnego, dodatkowo obowiązkowa jest tzw. katecheza dla narzeczonych. Obejmuje ona cykl najczęściej sześciu spotkań, poruszająca 12 tematów dotyczących małżeństwa.

W końcowej fazie przygotowań czas na wybór weselnego tortu. Jest wiele pomysłów na ozdobienie tortów, różne figurki, kolory lub tzw. płonące torty.

W trakcie dalszych przygotowań będziemy musieli poszukać obrączki, zaproszenia, garnitur dla pana młodego, kwiaty do dekoracji oraz wiele, wiele innych rzeczy, które pojawią się na bieżąco.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena