Stalowe hale produkcyjne to jedne z najpopularniejszych obiektów  przemysłowych stawianych w ostatnich latach. Konstrukcja stalowa hali sprawia, że jest ona stabilna, wytrzymała i odporna na warunki atmosferyczne.

Data dodania: 2009-11-26

Wyświetleń: 2277

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ponadto budynki tego typu są estetyczne i podlegają procesom recyklingu, więc wpisują się w współczesny nurt dbałości o środowisko naturalne. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Konstrukcja stalowa hali – stabilność to podstawa

Warto wiedzieć, że w obiektach takich jak stalowe hale produkcyjne mogą zostać zastosowane bardzo rożne rozwiązania konstrukcyjno -  architektoniczne. Jest to ogromna zaleta tego tupu budowli. Klient jest w stanie zdecydować, jaki rodzaj przestrzeni użytkowej jest mu potrzebny, a architekt bez większych kłopotów dostosuje halę do jego wymagań. Pozwala na to konstrukcja stalowa hali, którą można modyfikować w zależności od wymagań inwestora. Stal w tego typu projektach wykorzystywana jest w sposób ekonomiczny i bezpieczny. Sam obiekt powstaje dużo szybciej, niż typowy murowany budynek. W zależności od przeznaczenia stalowe hale produkcyjne mogą występować jako jednonawowe lub wielonawowe, bądź też jako jednospadowe lub wielospadowe. Konstrukcja stalowa hali pozwala na zbudowanie obiektu wyposażonego w suwnice, zadaszenia, przybudówki lub wiaty. Możliwość modyfikacji hal i dostosowania ich do potrzeb znacznie podnosi komfort użytkowania.  Nie bez znaczenia jest też wpływ na ergonomię.

Hale produkcyjne – dodatki i akcesoria

Konstrukcja  stalowa hali produkcyjnej niesie ze sobą także duże plusy jeśli chodzi o elementy wykończenia budynku. Szeroki wybór akcesoriów pozwala na precyzyjne dopasowanie obiektów do profilu działalności ekonomicznej prowadzonej przez inwestora. Hale produkcyjne mogą w procesie wykończenia zostać wzbogacone o takie akcesoria jak np. doki załadowcze, dachowe pasma świetlne, pomosty technologiczne, suwnice lub  naświetla ścienne. Ponadto konstrukcja stalowa hali pozwala na zamontowanie praktycznych klap wentylacyjno-dymowych, czy też nawietrzaków. Hale produkcyjne budowane w tej technologii mogą zostać wyposażone w różne rodzaje bram: podnoszone, segmentowe, przesuwane i rozwierane. Wszystko wedle potrzeb i profilu prowadzonej działalności produkcyjno-logistycznej. Stabilność, wytrzymałość, bezpieczeństwo, elastyczność i wygoda – te argumenty przemawiają do wyobraźni coraz większej liczbie inwestorów. Z roku na rok, hal stalowych przybywa.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena