USługi związane z utrzymywaniem czystości cieszą się coraz więksą popularnością zarówno w śród osób prywatnych jak również firm i instytucji. Wpływa t w znacnym stopniu na rosnącą na rynku liczbę firm będących specjalistami w tej diedinie. JAkie są jednak zalety tego typu usług?

Data dodania: 2009-11-25

Wyświetleń: 4834

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeszcze kilkanaście lat temu korzystanie z cudzych usług w kwestii utrzymywania czystości było uważane za pewnego rodzaju symbol dobrobytu. usługi tego typu nie cieszyły się dużą popularnością a firmy sprzątające nie miały szans na utrzymanie się na rynku. W mieszkaniach lub prywatnych domach utrzymywaniem czystości zajmowali się członkowie rodziny. W urzędach, spółdzielniach i przedsiębiorstwach zatrudnione były osoby do prowadzenia prac czystościowych. Czasy się jednak zmieniły i coraz częściej odstępuje się od tego modelu.

W związku z coraz większym brakiem czasu w przypadku osób prywatnych, oraz chęcią zmniejszenia różnego rodzaju kosztów utrzymania pracowników w przypadku firm coraz popularniejsze stają się usługi zewnętrznych firm sprzątających. Rynek usług czystościowych przeżywa prawdziwy rozkwit. Wynika to wielu korzyści jakie przynoszą tego typu usługi

Zalety dla firm

Najistotniejszą korzyścią dla firm wynikającą z wynajęcia pracowników odpowiedzialnych za czystość jest zmniejszenie lub eliminacja niektórych kosztów. Każda firma generuje koszty w różnych dziedzinach. Także utrzymanie pracowników generuje pewną grupę wydatków. Jeżeli firma chce być pewna, że pracownicy których chcą zatrudnić będą specjalistami w danej dziedzinie konieczne jest przeprowadzenie rekrutacji która wyłoni najodpowiedniejszych kandydatów. Aby wdrożyć pracowników do firmy konieczne jest przeprowadzenie szeregu szkoleń, aby zdobyli oni pożądane przez pracodawcę umiejętności. Zarówno rekrutacja jak również szkolenia wymagają dość dużych nakładów finansowych. Aby pracownik mógł wykonywać swoją prace konieczne jest również wyposażenie go w odzież ochronną oraz sprzęt. Specjalistyczne maszyny takie jak wielofunkcyjne szorowarki, odkurzacze przemysłowe, polerki itp. nie są niczym tanim a ich zakup jest niezbędny.

Wszystkie te koszty firma może zredukować bądź zlikwidować dzięki skorzystaniu z usług firmy sprzątającej. Nie ma potrzeby rekrutacji czy też szkolenia pracowników ponieważ to w interesie firmy świadczącej usługi czystościowe leży przygotowanie swojej kadry do pracy. Prawie każda firma tego typu posiada również własna bazę maszynową, a także szeroką gamę środków czystości.

Zalety dla osób prywatnych

Skupiony niemal całkowicie na swojej pracy współczesny człowiek przychodząc do domu chciałby odpocząć. Bardzo często nie znajduje czasu, sił lub chęci na zajęcie się sprzątaniem. To właśnie dla tego coraz więcej osób prywatnych wybiera usługi firm zajmujących się utrzymywaniem czystości. Usługi tego typu to przede wszystkim oszczędność czasu i możliwość wykorzystania go na wypoczynek lub inne czynności. Samodzielne sprzątanie dużego domu lub apartamentu może być naprawdę uciążliwe, szczególnie w okresie świątecznym. Firma sprzątająca to również idealne rozwiązanie dla osób, które mogą mieć trudności z samodzielnymi porządkami (osoby starsze, niepełnosprawni, osoby samotne itp.). Nie jest to z pewnością usługa tania i nie każdy jest w stanie na nią pozwolić. Wiele osób, które jednak zdecydowały się na nie dostrzegają wszelkie ich zalety.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena