Są takie sytuacje, gdy klasyczne odkurzacze domowe sprawdzają się raczej kiepsko. Nie nadają się np. do sprzątania po remoncie czy porządkowania warsztatu. Można je wtedy bardzo łatwo zablokować  i uszkodzić. Lepszym rozwiązaniem są przemysłowe odkurzacze na sucho i mokro. Co warto o nich wiedzieć?

 

 

Data dodania: 2023-05-30

Wyświetleń: 82

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jakie zalety mają odkurzacze na sucho i mokro? Do czego służą?

W jakich pomieszczeniach sprawdzają się odkurzacze na sucho?

Odkurzacze na sucho to najpopularniejszy rodzaj odkurzaczy. Są one przeznaczone do usuwania zanieczyszczeń suchych, które nie są trwale związane z podłożem. Sprawdzają się w przypadku hal, magazynów hoteli, sklepów itd. Często wykorzystywane są w warsztatach np. podczas obróbki drewna. Trudno jest wyobrazić sobie szlifowanie dużych powierzchni tynków gipsowych bez tego typu urządzeń. 

Wysokiej jakości odkurzacze na sucho radzą sobie dobrze także ze skrawkami metali czy tworzyw sztucznych. Nie powinny też mieć większego problemu ze zbieraniem zanieczyszczeń mokrych.

Kiedy warto sięgnąć po odkurzacze na mokro?

Odkurzacze na sucho nadają się do usuwania piasku czy kurzu z tapicerek oraz dywanów. Jednak już w przypadku mocniejszych plam są bez żadnych szans. Rozwiązaniem są w tym przypadku odkurzacze na mokro. Są to urządzenia, które na czyszczone powierzchnie nanoszą wodę z detergentem, a potem odsysają ją razem z zanieczyszczeniami. 

Odkurzacze na mokro są dobrym wyborem wszędzie tam, gdzie trzeba ograniczyć pylenie. Są powszechnie wykorzystywane w placówkach zdrowia czy pomieszczeniach o wysokich wymaganiach higienicznych. Chętnie sięgają po nie alergicy. Woda z detergentami usuwa nie tylko brud, ale i roztocza. 

Czym cechują się odkurzacze na sucho i mokro?

Doskonałym wyborem w wielu przypadkach są odkurzacze na sucho i mokro, które można znaleźć np. w ofercie sklepu internetowego https://clean-24.pl/odkurzacze-na-sucho-mokro. Są to urządzenia innowacyjne, bo doskonale radzą sobie z zabrudzeniami różnego rodzaju. Dlatego są chętnie używane na co dzień w wielu firmach. 

Przede wszystkim odkurzacze na sucho i mokro dobrze radzą sobie zarówno z suchymi, jak i mokrymi zanieczyszczeniami. Są cenione przez alergików i astmatyków. Zasysane do nich powietrze za sprawą wodnego filtru nie wydostaje się na zewnątrz. W powietrzu nie unoszą się tym samym szkodliwe pyły. Samo sprzątanie staje się o wiele dokładniejsze. Odkurzacze na sucho i mokro świetnie radzą sobie z czyszczeniem tapicerki samochodowej, sof i kanap. Przy ich pomocy można odkurzyć dom i biuro, a także wciągnąć rozlaną wodę. Licencja: Creative Commons
0 Ocena