Co roku w wielu polskich rodzinach odbywa się ten sam rytuał. W okolicach początku listopada, kiedy w telewizji pojawiają się pierwsze reklamy, zabieramy się do sporządzania listy prezentów, postanawiając że w tym roku będą one przemyślane, rozsądne i naprawdę sprawiające radość, a przede wszystkim, że nie wydamy na nie majątku. 

Data dodania: 2009-11-22

Wyświetleń: 2210

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co roku w wielu polskich rodzinach odbywa się ten sam rytuał. W okolicach początku listopada, kiedy w telewizji pojawiają się pierwsze reklamy, zabieramy się do sporządzania listy prezentów, postanawiając że w tym roku będą one przemyślane, rozsądne i naprawdę sprawiające radość, a przede wszystkim, że nie wydamy na nie majątku.  Zajęcie to wymaga od nas nie lada wysiłku i zaangażowania, bo nie tak łatwo znaleźć upominki, które się spodobają. Poza tym, wiele zależy od zasobności naszego portfela.

W dzisiejszych czasach, przy braku wolnego czasu, ogromnym ułatwieniem są zakupy przez Internet. Dzisiaj Internet zapewnia nam bardzo duży prestiż jeśli chodzi o wybór i porównanie chyba już każdej rzeczy którą można kupić w tradycyjnym sklepie. Istnieją także przeróżne sklepy czy katalogi, które prezentują nam praktycznie na każdą okazję prezenty. Jednym z nich jest na przykład betterwarepraca. Znajdziemy tam między innymi oryginalne pomysły dla domu jak i dla bliskich nam osób. Odmieniec.pl  to oryginalny prezent dla każdego. Sklep, który w swojej ofercie posiada całą gamę śmiesznych rzeczy, stworzonych po to, aby je dać komuś w prezencie. Posiada produkty, które można dać zarówno kochankowi, rodzicom jak i małemu braciszkowi.

 Jednym z najczęściej przytrafiających się "błędów prezentowych" jest kupowanie prezentu dla siebie, podczas gdy mamy zamiar go podarować komuś innemu. Upragniona książka, wymarzone perfumy czy płyta ulubionego zespołu dla każdego mogą znaczyć coś zupełnie innego. Przy kupowaniu prezentów warto kierować się gustem ale nie swoim tylko osoby, którą pragniemy obdarować. Nie wolno zakładać, że naszym bliskim podobają się te same rzeczy co nam.

Zasada ta odnosi się przede wszystkim do tak indywidualnych prezentów jak perfumy i inne kosmetyki, płyty z muzyką, elementy garderoby. Jeśli nie znamy zbyt dobrze gustów obdarowywanej osoby, lepiej nie ryzykujmy kupując bardzo osobisty prezent.

Czy istnieją prezenty, które mogą REALNIE odmienić życie drugiego człowieka? Większość osób daje w prezencie przedmioty materialne sprawiające przyjemność, zwiększające jakość życia, spełniające jakieś drobne marzenia. Niestety prawda jest taka, że radość z takich prezentów zazwyczaj nie trwa długo. W tym roku możesz ofiarować prezenty, które będą przysłowiową "WĘDKĄ". Prezenty, które mogą wpłynąć na osobę obdarowaną w taki sposób, że ona sama będzie w stanie zmienić swoje życie i realizować swoje marzenia. Ci, którzy już je czytali, wiedzą, że nasze książki są w stanie coś takiego sprawić!

Kupowanie prezentu na ostatnią chwilę rzadko wychodzi na dobre. Jeśli możesz, zacznij rozglądać się na miesiąc albo i więcej przed okazją. Da Ci to komfort i pozwoli nie wybrać pierwszego lepszego bubla, który potem legnie gdzieś w kącie. Jeśli jesteś zwolennikiem czytania to polecam książki, za które szczególnie jestem gotów ręczyć i dać własną głowę, że obdarowane nimi osoby bardzo na nich skorzystają i będą z pewnością zadowolone.

 Żeby mieć pewność, że wybrany przez nas podarunek dotrze na czas do odbiorcy, należy pamiętać o złożeniu zamówienia z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeżeli zaś nie dysponujemy gotówką, możemy świąteczne upominki wykonać własnoręcznie.

Jak wspomniano wcześniej, najmilszym prezentem jest pamięć. Nie zawsze chodzi o to, żeby od razu kupować coś z najwyższej półki. Czasem prezent możesz zrobić sam, czasem kupić coś taniego, ale o dużej wartości sentymentalnej dla obdarowanego. W tych przypadkach wkład serca i czasu poświęconego na wykonanie/wybranie prezentu ma większe znaczenie niż jego cena.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena