Zdrowe dziecko - to najważniejsze dla rodziców. Odpowiednie mleko, odpowiednie butelki - tak jak najbardziej - ale butelki muszą być higienicznie czyste.

Data dodania: 2009-11-07

Wyświetleń: 2954

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeżeli nie mamy w domu zmywarki do naczyń, musimy w domowej kuchni posiadać kilka niezbędnych przedmiotów, które przydadzą się nam do utrzymania higieny butelek niemowlęcych. Czy karmimy maluszka butelką tej czy innej firmy - dbając o higienę i zdrowie niemowląt trzeba koniecznie kupić do domu specjalną szczoteczkę do czyszczenia butelek - najlepiej kupić od razu 2 sztuki. Dzięki niej łatwo domyjemy te wszystkie miejsca, których zwykła gąbka czy strumień wody nie usunie.

Koniecznie pamiętaj, że butelki i smoczki należy dokładnie umyć w jakimś dobrym detergencie (najlepiej umyć je w płynie do naczyń). Butelki po umyciu należy dokładnie spłukać i najlepiej wyparzyć lub wysterylizować (sterylizacja lub wyparzanie butelek jest zalecana do ukończenia przez dziecko pół roku).

Najlepiej w celu szybszego wysterylizowania butelek i smoczków wyposażyć się w sterylizator do butelek. Na rynku jest kilka rodzajów sterylizatorów elektronicznych (często sprzedawanych w zestawie z podgrzewaczem do butelek, a są i też mikrofalowe sterylizatory do butelek. Używa się ich w kuchence mikrofalowej. Sterylizatory eliminują szkodliwe bakterie podobnie jak sterylizatory szpitalne, a w zamkniętym pojemniku zawartość pozostaje sterylna do 24 godzin.

Najważniejsze, aby pamiętać, by nie wycierać żadnym wypadku butelek i smoczków ścierkami do naczyń lub ręczniczkami papierowymi. Butelki dla niemowląt muszą po umyciu spokojnie przeschnąć - najlepiej na specjalnej suszarce do butelek. Unikniemy w ten sposób pozostawienia na nich drobnych kawałków papieru lub przenoszenia bakterii z ręczników kuchennych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena