Wózki widlowe Still, Clark, Komatsu, Linde, Toyota. dane techniczne wózków widlowych różnych marek. Wynajem wózków widlowych w przedsiębiorsteie - ocena techniczna

Data dodania: 2009-10-20

Wyświetleń: 2007

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Począwszy od drobnego sprzętu informatycznego stanowiącego wyposażenie magazynu po wynajem wózków widłowych czy wynajem samego magazynu.
Rozwiązanie to jest oczywiście bardzo wygodne dla najemcy gdyż otrzymuje on wyłącznie „faktury” za wynajem a pozostała część zobowiązań znajduje się po stronie wynajmującego. Mowa tutaj o utrzymaniu przedmiotu wynajmu w ciągłej sprawności a w przypadku uszkodzenia niezbędna jest jego szybka naprawa lub zamiana. W przeciwnym wypadku bardzo często wiąże się to ze sporymi karami lub co najmniej utratą raty czynszu.
Oczywiście takie rozwiązania nie są tanie i z reguły musimy za nie więcej zapłacić niż w przypadku zwykłego leasingu. Należy jednak zwrócić uwagę, że to wynajmujący finansuje przedmioty wynajmu i dlatego rozwiązania tego rodzaju zawsze obarczane będą dodatkowy kosztami potocznie określanymi jako operacyjne.

Wózki widłowe obecnie stały się standardem wyposażenia większości firm w Polsce. Niezależnie czy działamy w sektorze produkcyjnym czy też zajmujemy się na co dzień tylko handlem do niektórych prac związanych z transportem (z reguły na europaletach) niezbędny jest nam wózek widłowy.
Początek handlu wózkami widłowymi w Polsce to początek lat 80-tych. Zagraniczne marki tj. Junheinrich czy też Still mogły jednak rozwinąć skrzydła dopiero po 1990 roku. Wtedy właśnie mamy powstają centrale tych firm w Polsce i do dnia dzisiejszego mocno się rozwijają.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena