Inżynierowie i projektanci Hondy podczas tworzenia wszystkich projektów wykorzystują całe swoje doświadczenie, wierząc, że pozwoli to osiągnąć założone cele.

Data dodania: 2009-10-15

Wyświetleń: 2560

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nowa Honda Accord została wyposażona w technologie ułatwiające jazdę na długich dystansach. Systemy, z którymi można się tu spotkać to LKAS, odpowiedzialny za utrzymanie samochodu na pasie ruchu. Adaptacyjny tempomat - to kolejny wynalazek, wpływający na bezpieczeństwo prowadzenia Hondy. Wykorzystuje radar umieszczony za osłoną chłodnicy i automatycznie wyhamowuje Accorda w przypadku, kiedy jadący z przodu pojazd zaczyna zwalniać. Gdy poprzedzający nas samochód zmieni pas ruchu lub przyspieszy, nasza Honda również wróci do wcześniej ustalonej prędkości.

Nad naszym bezpieczeństwem dodatkowo czuwa system ograniczający skutki kolizji CMBS. W przypadku zagrożenia kolizją, system zwracać będzie naszą uwagę w różny sposób. Najpierw wyemituje ostrzeżenie dźwiękowe i wizualne oraz zredukuje prędkość. Gdy odległość nadal maleje, a my nie podejmujemy żadnej próby zatrzymania pojazdu, CMBS lekko wyhamowuje by zredukować siłę uderzenia i zapewnić pasażerom maksymalne bezpieczeństwo. Trzeba pamiętać, że system nie zatrzymuje samochodu całkowicie.

Jak widać, tylko te wymienione tu elementy sprawiają, że jazda nowym Accordem jest nie tylko przyjemna, ale co ważniejsze, bezpieczna. W celu stworzenia wyjątkowych właściwości jezdnych Hondy, zbiornik paliwa i silnik, przesunięto bliżej środka ciężkości samochodu, co zminimalizowało przechyły nadwozia na zakrętach. Całkowicie nowe zawieszenie z podwójnymi wahaczami z przodu i układem wielodrążkowym z tyłu, pozwalają na jeszcze szybsze reakcje samochodu na polecenie kierowcy. Dzięki tym cudom techniki, Accord jest wyjątkowo przystosowany do dziurawych nawierzchni. Dzięki udoskonalonemu zawieszeniu, wjechanie w głębszą dziurę w drodze, już nie musi się kończyć wymianą całego koła, czy przeciętej opony. Amortyzatory spokojnie sobie z tym problemem poradzą i tak zareagują, by zminimalizować nacisk koła na brzeg wgłębienia w drodze. W porównaniu z wieloma innymi samochodami, Honda  Accord wyprzedza wiele marek. To dodatkowy element zapewniający komfort i bezpieczeństwo na drodze.

Wiele można pisać na temat najnowszej Hondy Accord, ale nigdy nie zastąpi to rzeczywistości. Cóż zatem? Wystarczy po prostu zasiąść za kierownicą i zanurzyć się w dźwiękach ulubionej muzyki, bo właściwie tylko one będą słyszalne przy bardzo cichej pracy silnika i doskonale wyciszonej kabinie pasażerskiej. Od tej chwili cała podróż to czysta przyjemność.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena