Robert Kubica w sezonie 2010, będzie kierowcą Renault F1 Team. Dwudziestoczteroletni Polak to jeden obecnie jednym z najbardziej uznanych młodych kierowców Formuły 1, który potwierdził swój potencjał zwycięzcy.

Data dodania: 2009-10-14

Wyświetleń: 2356

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Dzięki dynamicznemu i konsekwentnemu stylowi jazdy Kubica był jednym z kandydatów do walki o ubiegłoroczny tytuł mistrzowski. Obecnie w BMW, kubicy nie wiedzie się najlepiej z racji notorycznych problemów z bolidem, co z pewnością miałi niebagatelny wpływ na decyzję podjętą przez naszego rodaka. Miejmy nadzieję, że wyjdzie to Kubicy na dobre i dzięki temu będzie w stanie rozwinąć skrzydła w nowym Team'ie.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni, że od przyszłego sezonu Robert będzie jeździł w barwach Renault F1 Team. Od momentu, kiedy po raz pierwszy wystartował w Grand Prix w 2006 roku, przyglądaliśmy się Robertowi jako najbardziej utalentowanemu kierowcy pokolenia. Robert nie zawiódł, cieszymy się więc, że w przyszłym sezonie będzie kierowcą jednego z naszych samochodów. Renault mierzy wysoko i ma nadzieję, że przyszłość zespołu będzie pomyślna, a Robert będzie miał w tym duży udział"- powiedział szef zespołu, Bob Bell.

"Jestem bardzo szczęśliwy, że w sezonie 2010 dołączę do Renault. Czuję się szczególnie związany z tym zespołem, ponieważ w 2005 roku wygrałem cykl World Series by Renault. Dzięki temu w Barcelonie mogłem sprawdzić swoje możliwości we współpracy z zespołem, co doprowadziło do mojego debiutu w Formule 1" - powiedział Robert Kubica. - "Podobnie jak członkowie zespołu Renault chcę zwyciężać. Odpowiada mi ich przyjazne i otwarte podejście. Jestem bardzo zmotywowany i cieszę się, że będziemy razem na dobrej pozycji startowej. Mam nadzieję, że powalczymy o tytuł mistrzowski" - dodał Kubica.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena