Trudno wyobrazić sobie współczesne biuro bez drukarek. Obiekty te są wysoce skomputeryzowane i ludzie właśnie na komputerach wykonują swoją pracę.

Data dodania: 2010-01-09

Wyświetleń: 2198

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Istnieje tam więc ogromna potrzeba przeniesienia wykonanej pracy z komputera na papier. W tym właśnie celu powstały drukarki. Do ich prawidłowej pracy potrzebne są tusze lub tonery, w zależności od rodzaju drukarki. Tusze do drukarek to pojemniki wypełnione atramentem. Drukarka pobiera jego odpowiednią ilość i za pomocą dysz natryskuje na papier. Tonery do drukarek to światłoczułe materiały, które są naświetlane przez laser drukarki i następnie przenoszone w odpowiedniej konfiguracji na papier. Tusze i tonery to oczywiście nie jedyne akcesoria biurowe. Jak się okazuje, dziś nie są to również jedynie materiały biurowe. Drukarka jest wyjątkowo ważna dla każdego ucznia, dlatego tusze i tonery to obecnie artykuły szkolne. Trudno jest dziś ostrzec się dość szybkiej komputeryzacji. Dzieci nie mające swobodnego dostępu do komputera są dziś niestety w gorszej sytuacji. Nie każdego stać na ich zakup, a o dofinansowanie od państwa jest niezwykle trudno się starać.

 Stojąc przed wyborem zakupu drukarki domowej, często przytłacza nas ogromna liczba modeli oraz ilośc producentów. Z producentów z tzw. górnej półki may do wyboru:

1. Hewlett-Packard z modelami

- HP DeskJet D1660

- HP Deskjet D2660

- Hp Deskjet D1560

- Hp Deskjet D4360

2. Canon z modelami 

- Canon Pixma Ip1900

- Canon Pixma Ip3600

- Canon Pixma Ip2600

 

 

3. Epson z modelami

- Epson Stylus S21

- Epson Stylus S20

Oferta nie co tańsz, co wcale nie musi oznaczać, że gorsza to m.in:

4. Lexmark z modelami

- Lexmark E120

- Lexmark x2650

- Lexmark x3650

Na co się zdecydować, musimy odpowiedzieć sobie do czego jest nam ta drukarka potrzebna, tzn. co głównie będziemy na niej drukować - czy będą to jakieś dokumenty, czy może chcemy drukować jakieś zdjęcia, czy kolorowe obrazki, oraz warto też przed zakupem danej drukarki dowiedzieć się jakie są ceny tuszów (w przypadku już drukarek droższych -laserowch - tonerów). Jeśli drukujemy głównie tekst, nie ma sensu kupować jakiegoś drogiego, wyszukanego modelu, gdyż zazwyczaj wyższe są później koszty eksploatacji, a dodatkowe funkcje tych drukarek, czy wyższe rozdzielczości drukowania i tak nie będą nam potrzebne. Jeśli chcemy podrukować jakieś kolorowe obrazki, czy zdjęcia warto wybrać drukarkę o wyższej rozdzielczości drukowania a jeśli to możliwe poprosić sprzedawcę o pokazanie jakiejś kolorowej próbki wydrukowanej przy użyciu takiej drukarki, wówczas możemy sobie zobaczyć, czy dany wydruk będzie spełniał nasze oczekiwania bez kupowania "kota w worku."

Licencja: Creative Commons
3 Ocena