Samochody ciężarowe robią wiele szumu w życiu ludzi - dosłownie i w przenośni. Wiele dyskusji odbywa się na ich temat, mają one rzeszę przeciwników, ale także swoich zagorzałych fanów.

Data dodania: 2009-10-09

Wyświetleń: 4089

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Każdy mógłby powiedzieć dwa słowa jak w codziennym życiu negatywnie wpływają na niego samochody ciężarowe. Jednak czy mają one same wady, czy po prostu nie dostrzegamy, iż w równym stopniu są one pożyteczne? Warto wziąć je pod lupę.

Samochody ciężarowe i ich zalety

Każdy bez większego zastanowienia mógłby powiedzieć w czym przeszkadzają mu samochody ciężarowe. Lecz gdyby nie one, nasze życie byłoby znacznie utrudnione. Przede wszystkim samochody ciężarowe dowożą towary do sklepów, dzięki czemu mamy w nich tak szeroki asortyment. W dobie konsumpcjonizmu jest to chyba ważny dla każdego argument. Mówi się, iż samochody ciężarowe powodują korki i utrudniają ruch na drodze. Gdyby wszystkie te produkty, które są nimi transportowane zaczęto przewozić w inny sposób, dopiero wtedy drogi zostałyby zakorkowane. Samochody ciężarowe to nie tylko zwykłe tiry, ale chociażby również cysterny, którymi dowożona jest benzyna do stacji paliw. Trudno wyobrazić sobie lepszy sposób jej dowozu, co jest kolejnym czynnikiem przemawiającym na korzyść ciężarówek. Niektórzy dostrzegają tak wiele zalet tych samochodów, iż stają się ich prawdziwymi fanami...

Samochody ciężarowe mają swoich miłośników

Nie tylko w Ameryce samochody ciężarowe biją na głowę swoją popularnością niejeden pojazd. Nawet Elvis Presley był ich miłośnikiem, a w niejednym filmie akcji odegrały kluczową rolę. Również w Polsce znajdziemy wielu ich fascynatów. Czasem organizowane są zloty fanów na których podziwiane są zabytkowe samochody ciężarowe. Tych nowoczesnych ciężarówek też nie brakuje. Wyróżniają się one ciekawym wyglądem i wieloma ulepszeniami. Być może podział na przeciwników i zwolenników tych pojazdów nigdy nie zginie, ale bez wątpienia samochody ciężarowe zawrócą w głowie jeszcze niejednej osobie.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena